Trable pro Dynamo. Opora týmu měla pozitivní dopingový test

Foto: Petr Kotala, hcdynamo.cz

Šéf extraligové disciplinárky Viktor Ujčík rozhodl o předběžném opatření, kterým byla Janu Mandátovi pozastavena činnost v soutěžích řízených ČSLH. Pardubický útočník měl pozitivní dopingový test.

O Kapku lepší hokej

Ujčík tak rozhodl na základě oznámení Antidopingového výboru ČR o pozitivním nálezu zakázané látky při kontrole provedené dne 13. prosince po zápase v Liberci, kde Dynamo zvítězilo 2:1. Předběžné opatření zůstává v platnosti do doby, než bude šetření Antidopingového výboru uzavřeno.

Postup předsedy disciplinární komise Tipsport extraligy vyplývá ze Směrnice pro kontrolu a postih dopingu ve sportu v Česku, která ukládá svazům povinnost, aby po oznámení Antidopigového výboru České republiky o pozitivním výsledku kontroly sportovci s okamžitou platností pozastavily činnost.

„Po obdržení rozhodnutí jsme se s Honzou sešli, užití zakázané látky popřel. Na jeho požadavek bude ve specializované laboratoři v Německu přezkoumán kontrolní vzorek B. Do doby, než bude celá situace vyřešena, se nebudeme k této věci dále vyjadřovat,“ řekl člen představenstva klubu Dušan Salfický.

„Honza užití zakázané látky popřel. Na jeho požadavek bude ve specializované laboratoři v Německu přezkoumán kontrolní vzorek B.“

Pokud by Jan Mandát chyběl delší dobu, pro Pardubice by to byla velká ztráta. 25letý útočník na začátku ledna podepsal na východě Čech nový tříletý kontrakt, v aktuálním ročníku zapsal ve 30 zápasech devět gólů a pět asistencí a svými výkony si v prosinci řekl o premiérovou pozvánku do reprezentace.

Foto: Ladislav Adámek, hcdynamo.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz