TOP 5 posil Vsetína: střelec i nahrávač sezony, k tomu zeď do branky

Na Vsetíně se obměnilo klubové vedení, jeho ambice ale zůstávají vysoké. Předsezonní posily jsou příslibem, že Valaši budou opět bojovat o postup do Tipsport extraligy.

Maxim Žukov (G, 22 let)

Minulá sezona: Jihlava (34 zápasů, 90,29 %, 2,72 G/Z)

Vsetín podle očekávání přišel o Jakuba Málka, který po zisku trofejí pro nejlepšího brankáře a juniora Chance ligy odchází do Finska. Přesto bude gólmanský post nadále vsetínskou předností: k údivu všech totiž Vsetín přetáhl konkurenční Jihlavě ruského fantoma Maxima Žukova. Pořád je hodně mladý, pořád má obrovskou motivaci a dlouhodobě ukazuje, že s důležitostí zápasů rostou i jeho výkony. Jakmile začne play off, dokáže svoji výkonnost ještě zvednout. A přesně takové hráče Valaši potřebují. 

Ondřej Němec (O, 38 let)

Minulá sezona: Zlín (47 zápasů, 3+5)

Němec je sice třebíčským odchovancem, na Lapač totiž zamířil až v dorostu, přesto se jeho domovem stalo právě Valašsko. O Němcově návratu na Vsetín se spekulovalo poslední dva roky, přichází až teď – a po rozpačitých sezonách chce dokázat, že jeho kariéra ještě není za zenitem. Díky rodinné atmosféře v srdečním klubu může mistr světa z roku 2010 chytit druhý dech a na ledě zase dominovat.

Riku Sihvonen (Ú, 23 let)

Minulá sezona: Litoměřice (47 zápasů, 29+12)

Vsetín se v minulé sezoně spoléhal na branky Luboše Roba, nyní podepsal dalšího obávaného kanonýra. Sihvonen nasázel 28 gólů ve 44 zápasech základní části a získal korunu pro krále střelců. I díky svým 191 centimetrům je silný v předbrankovém prostoru, je mimořádně pohotový při koncovce a branky sází všemožnými způsoby: po dorážce, teči, rychlým švihem zápěstím nebo po efektní kličce.

Roman Přikryl (Ú, 27 let)

Minulá sezona: Litoměřice (50 zápasů, 11+41)

Vyloženě se nabízí, že půjde na prvního centra ke křídlům Vítu Jonákovi a Luboši Robovi. Přikryl je výjimečným tvůrcem hry, ostatně loni byl nejlepším nahrávačem celé Chance ligy – Roba by tak mohl zásobovat chytrými pasy. Kromě toho má pověst dobře bránícího centra, který pomáhá týmu i vysokou úspěšností na buly. 

Pavel Jenyš (Ú, 26 let)

Minulá sezona: Poruba (47 zápasů, 20+16)

Valaši skládají hodně silnou ofenzivu: vždyť výše zmíněný Riku Sihvonen byl nejlepším střelcem uplynulé sezony, Luboš Rob skončil třetí a Pavel Jenyš devátý. Je silný, hladový po gólech, přímočarý = prostě má tak často omílaný tah na bránu. Nejen na Jenyšově příchodu je zřejmé, že Vsetín chce postavit agresivnější, fyzicky silnější tým. Hodně důrazné jsou totiž i další letní posily: David Kajínek, Marek Voženílek, Peter Lichanec, Štěpán Bláha a Jan Štefka. Vsetín by tedy měl být daleko nepříjemnějším soupeřem.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz