TOP 5 posil v Chance lize během uzávěrky přestupů

2. února 19:57

Marek Hedbávný

V posledních třech dnech přestupového období se v Chance lize událo hned několik zajímavých změn. Připomeneme si pět nejzásadnějších.

Fanshop národního týmu

Martin Kadlec (Ú, HC Stadion Litoměřice, 32 let)

Nestává se často, aby během přestupové uzávěrky změnil angažmá hráč, co byl v předešlé sezoně nejlepším střelcem soutěže. Martin Kadlec na vlastní žádost skončil v Sokolově, kde letos sbíral převážně asistence, a vrátil se do Litoměřic. Právě tam si loni vystřílel korunu pro krále střelců. Rázem bude mít Stadion dva špičkové útoky a v play off může být dost nepříjemný.

Letošní sezona: Sokolov (18 zápasů, 5+14)

Foto: Tomáš Bouda, hcsokolov.cz

Jiří Říha (O, HC Slavia Praha, 28 let)

Ze strany Slavie je to tak trochu risk. Ale u hráče, jakým je Jiří Říha, to rozhodně stojí za to. Jiří Říha v této sezoně dosud nehrál, kvůli ulcerózní kolitidě. Aktuálně už trénuje a snaží se dohnat ztracenou kondici. Jde o prvoligového rekordmana – v sezoně 2016/2017 nasázel v základní části dvacet gólů. Byl u postupu Jihlavy i u postupu Kladna. Byl to obránce, co dokáže sám rozhodovat zápasy. A takových moc není.

Letošní sezona: Litvínov (0 zápasů)

Foto: Jan Jindra, hcverva.cz

Michael Petrásek (G, HC ZUBR Přerov, 29 let)

Po odchodech Ondřeje Kacetla a Daniela Dvořáka potřeboval Přerov nějakého zkušeného brankáře. Jít do zbytku sezony s Martinem Holíkem by mohl být tak trošku hazard. Chytá výborně, to ano, ale Přerov je v tabulce vysoko a potřebuje mít k Holíkovi nějakou zkušenější alternativu. Petrásek už loni dokázal, že je na něj spolehnutí.

Letošní sezona: Krakov (18 zápasů, 91,5 %, 2,65 G/Z)

Foto: Facebook Comarch Cracovia

Ondřej Machala (Ú, Rytíři Kladno, 22 let)

Patří k nejrychlejším hráčům v tuzemsku. Kladno, které hraje tak trochu profesorský hokej, podobné oživení potřebuje. Právě díky své dravosti se Machala dostává do šancí. Jen musí zapracovat na efektivitě. Ale rozhodně skvělá posila před play off.

Letošní sezona: Vrchlabí (7 zápasů, 4+3)

Foto: Anton Martinec, HC Stadion Vrchlabí

Petr Beránek (Ú, SK Horácká Slavia Třebíč, 27 let)

Vzhledem k tomu, že se Třebíči na delší dobu zranil Radim Ferda, je příchod Petra Beránka o to důležitější. Jasně, dlouho nehrál, ale když se do toho dostane... Je to už prověřený hráč: v první lize rok co rok dával okolo patnácti gólů. Velmi dobře si vedl i ve slovenské extralize nebo loni v EBEL. V Horácké Slavii, která překvapuje a je v tabulce čtvrtá, pomůže s tzv. secondary scoringem. 

Letošní sezona: Znojmo (5 zápasů, 4+2)

Foto: Kamila Chmel, hcorli.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz