TOP 5 posil Litoměřic: Guman a liberecké mládí

Litoměřice budou v příští sezoně obhajovat prvenství po základní části, vyrovnat se ale musí s citelnými odchody. A posily? Převážně mladí hokejisté. Avšak s velkým potenciálem!

Filip Kovář (O, 20 let)

Minulá sezona: Benátky nad Jizerou (19 zápasů, 3+2)

Liberec hledal po sestupu Benátek nad Jizerou svým talentům nová působiště, řada z nich zamířila právě do Litoměřic. Kovář má za sebou už tři sezony mezi muži, v té poslední byl vidět znatelný progres – v devatenácti duelech totiž hned třikrát skóroval. Zaujal také hodnotami Corsi, měl je nejlepší ze všech benáteckých beků.

Jan Hampl (O, 20 let)

Minulá sezona: Benátky nad Jizerou (30 zápasů, 0+3)

Na Hamplově příkladu se dá dobře znázornit, jak jsou pro hokej důležité analytické statistiky. Jeho bilance 0+3 ze třiceti zápasů nevypadá nejlépe, ale... Na to, že byl věkem stále junior, dosahoval skvělých hodnot v defenzivní činnosti. Za 60 minut v rovnovážném stavu s ním na ledě Benátky inkasovaly pouze 1,33x, což byla šestá nejnižší hodnota mezi pravidelně hrajícími beky v celé lize! Konkrétně byl za třicet utkání při hře pět na pět pouze u sedmi obdržených gólů. 

Tomáš Guman (Ú, 25 let)

Minulá sezona: Poruba (42 zápasů, 10+19)

Guman je dosud jedinou zkušenou posilou Stadionu. Všichni vědí, že se v Gumanovi skrývá ohromný potenciál. Jen ho zatím úplně nerozvinul... Například v minulé sezoně měl nejvíc střeleckých pokusů a střel ze slotu ze všech porubských hráčů, vytěžil je ale pouze v deset gólů. Dolů ho tedy srážela úspěšnost střelby. Pokud ale ze své aktivity nepoleví, může v novém ročníku atakovat hranici dvaceti branek.

Vojtěch Jiruš (Ú, 20 let)

Minulá sezona: Benátky nad Jizerou (31 zápasů, 6+5)

V sezoně 2020/2021 skončil v hlasování sportovních manažerů na druhém místě v kategorii o juniorovi sezony. A nebylo divu, vždyť byl tehdy nejlepším střelcem Benátek nad Jizerou. V uplynulém ročníku už Jiruš tolik výrazný nebyl. Udělá letos výkonnostní skok v projektu Dukla?

Michal Ramik (Ú, 19 let)

Minulá sezona: jun. Třinec (59 zápasů, 39+32)

Se 32 góly šlo o sedmého nejlepšího střelce DHL extraligy juniorů, dobré výkony ze základní části navíc potvrdil také v play off. I v nadcházejícím ročníku bude věkem stále spadat mezi juniory, po přesunu do Litoměřic by tedy na sebe rád upozornil a třeba si řekl o nominaci na juniorské mistrovství světa. Velké reprezentační akce Ramika dosud míjely, zato má zkušenosti z Třince, mimo jiné z Ligy mistrů. Nastupoval také na farmě ve Frýdku-Místku.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz