TOP 5 posil Karlových Varů

Do Karlových Varů se po dvouletém intermezzu vrací šikovný centr Dávid Gríger. Kdo další má pomoct Energii k vyhnutí se sestupu a další účasti v play off?

David Bernad (O, 28 let)

Minulá sezona: Mladá Boleslav (48 zápasů, 1+4)

Změna prostředí, vůbec první v jeho extraligové kariéře, by mohla Bernadovi prospět. V Mladé Boleslavi se postupně vyhrál, rok od roku byl lepší a potenciál měl i pro reprezentaci. Jenže... Místo dalšího výkonnostního skoku loni přišel sešup. Bernadův ice time se na konci sezony propadl pod deset minut, mnohdy dokonce vypomáhal v útoku. 

Tomáš Bartejs (O, 29 let)

Minulá sezona: Kometa Brno (54 zápasů, 1+13)

Po šesti sezonách dává Brnu sbohem. Mezitím vyhrál s Kometou dva tituly a loni patřil k příjemným překvapením její sestavy. Bartejs, jenž měl vždy pověst obětavého defenzivního beka, totiž na své poměry nezvykle výrazně přispíval k týmové produktivitě. Jeho výborných výkonů si dokonce všimnul Kari Jalonen a Bartejs na jaře debutoval v nároďáku.

Dávid Gríger (Ú, 27 let)

Minulá sezona: Liberec (55 zápasů, 11+17)

Grígerův comeback dokonce přiměl Jakuba Fleka uvažovat nad tím, zda by v Energii přece jen neměl zůstat. K obnovení úderné formace ale nedojde, Tomáš Rachůnek s Dávidem Grígerem si budou muset vystačit sami. Slovenský šikula se na západ Čech vrací po dvou sezonách v Liberci, ta minulá mu úplně nevyšla: trápil se hlavně na jejím startu. Bude platit, že všude dobře, v Karlových Varech nejlépe?

David Kofroň (Ú, 23 let)

Minulá sezona: Třinec (44 zápasů, 1+4)

Janu Hladonikovi odchod z Třince, kde se potýkal s obrovskou konkurencí, a herní praxi proto musel získávat hlavně na farmě ve Frýdku-Místku, prospěl. Loni dokonce pravidelně reprezentoval. Na Hladonika by rád navázal právě David Kofroň. S průměrným ice timem osmi minut toho u Ocelářů moc ukázat nemohl, v Energii pod Davidem Brukem ale třeba zažije průlom.

Jozef Baláž (Ú, 23 let)

Minulá sezona: Nitra, SVK (62 zápasů, 17+22)

Karlovy Vary na přestupovém trhu nemohou konkurovat velkým extraligovým klubům, vždy tak sázely především na mladé hráče, kteří se v lázeňském městě díky většímu prostoru herně posouvali. Teď věří, že se jim vyplatí podpis Jozefa Baláže, jenž dosud v extralize naplno neprorazil a Vítkovice ho většinou posílaly na hostování po první lize. 

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz