TOP 5 posil Frýdku-Místku? Jména i s přesahem pro Třinec

Frýdek-Místek nabízí při vyjednávání s hráči zajímavý benefit. Stačí říct: Když se ti bude dařit, dostaneš šanci v Třinci. A na to všichni slyší... Kdo zatím rysy před novou sezonou posílil?

Vojtěch Mokry (G, 21 let)

Minulá sezona: Šumperk (40 zápasů, 92,14 %, 2,60 G/Z)

Chytal za tým ze spodku tabulky, přesto patřil ke statisticky nejlepším brankářům v soutěži. Například v úspěšnosti zákroků skončil šestý. Vojtěch Mokry byl současně třetím nejvytíženějším gólmanem Chance ligy, naskočil do 40 zápasů ze 48. Na svůj mladý věk zvládl tlak spojený s náročnými záchranářskými boji bravurně, v play down a v baráži svá čísla ze základní části ještě zlepšil. Ve Frýdku-Místku by díky získaným zkušenostem mohl udělat další výkonnostní skok.

Štěpán Havránek (O, 24 let)

Minulá sezona: Ústí nad Labem (42 zápasů, 8+10)

Šlo o nejpodceňovanějšího obránce v Chance lize? U většiny fanoušků možná jeho jméno pořád nemá takový zvuk, v Ústí nad Labem ale dobře věděli, jak dominantním hráčem dokáže Havránek být. V základní části se blýskl osmi góly, jen dva jiní beci v Chance lize skórovali víckrát. Měl i nejlepší hodnoty Corsi z ústeckých obránců, je známý také bojovností, kterou využíval třeba při oslabení. Havránek je komplexní bek, u něhož bychom nebyli překvapení, kdyby si časem řekl o místo v základní sestavě partnerského Třince.

Ondřej Machala (Ú, 23 let)

Minulá sezona: Kladno (14 zápasů, 0+0)

Sám to řekl: ve Frýdku-Místku se chce po vážném loňském zranění dostat do formy a vybojovat si šanci od Třince. Kdo by taky nechtěl hrát za tým, jenž vládne českému hokeji a třikrát v řadě získal titul? V Machalovi se skrývá ohromný potenciál, je to jeden z nejrychlejších bruslařů v Česku a v roce 2021 vystřílel Kladnu postup patnácti góly v 27 duelech.

Daniel Vrdlovec (Ú, 33 let)

Minulá sezona: Ústí nad Labem (51 zápasů, 10+30)

Rozdílový hráč a výjimečný tvůrce hry. S ním na ledě dokázalo Ústí nad Labem držet krok se všemi týmy v lize. Bohužel, Slovan až moc stál právě na výkonech formace okolo Vrdlovce. Ostatní lajny tak výrazné nebyly a Severočechy potkal krutý pád do druhé ligy. Vrdlovec řešil, co dál – nakonec se vrací na východ republiky, kde si v minulosti udělal skvělé jméno v Šumperku. Teď má přesnými pasy zásobovat Vlastimila Dostálka, Ondřeje Machalu a další.

Jakub Doktor (Ú, 25 let)

Minulá sezona: Havířov (43 zápasů, 16+22)

V uplynulých dvou sezonách byl nejvýraznějším útočníkem trápícího se Havířova. Je to hráč, kterého jste si díky jeho rychlosti, živelnosti, přímočarosti i vynikající technice všimli v každém zápase. Co se týče počtu střeleckých pokusů, byl třetím nejaktivnějším hokejistou v Chance lize. V průměru každé utkání vypálil 6,6x. Frýdek-Místek se tedy má na koho těšit...

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz