TOP 5 hvězd USA. Nasadí už i dvě zvučné posily

Foto: iihf.com

(TAMPERE, od našeho zpravodaje) Američané nastoupí do přímého souboje o třetí místo ve skupině B proti Česku i s dvojicí posil z Minnesoty: Ryanem Hartmanem a Matthewem Boldym. Na koho dalšího si musí Češi dávat pozor?

Fanshop národního týmu

Jeremy Swayman (G, 23 let)

Letošní sezona: Boston (NHL), 41 zápasů, 91,4 %

Na mistrovství světa po svém příletu ze zámoří stihl dvě utkání. Obě vyhrál, inkasoval pouze dvakrát a úspěšnost zákroků vytáhl na 94,87 %. Nyní bude chtít Swaymanovy statistiky zkazit David Pastrňák, s nímž se dobře zná z Bostonu. Swayman u Bruins přechytal lépe placeného Linuse Ullmarka a ujal se pozice jedničky.

Seth Jones (O, 27 let)

Letošní sezona: Chicago (NHL), 78 zápasů, 5+46

Asi největší hvězda mezi obránci na celém šampionátu. Jones je dominantní typ hokejisty, zápasy proti outsiderům na úvod turnaje ovšem podcenil a akce zbytečně přehrával. Jeho individuální dovednosti jsou každopádně znát: na svou výšku (193 centimetrů) výborně bruslí, největší předností Jonese je především rozehrávka a pomoc s přechodem do útočného pásma. Na ledě tráví spoustu času, v Tampere v průměru hraje 27 minut za zápas.

Nate Schmidt (O, 30 let)

Letošní sezona: Winnipeg (NHL), 77 zápasů, 4+28

Až proti Švédům američtí hokejisté konečně šlápli na plný plyn. Do prvních zápasů na turnaji vstoupili lehkovážně, i proto přišla nečekaná ztráta s Rakouskem. Výhra nad Tre kronor je ale jasným důkazem, že tenhle tým může na mistrovství světa uspět. Právě proti Švédsku se ohromně zvedl i Nate Schmidt. Do té doby působil jako průměrný bek z Evropy, ale... V posledním utkání se Švédy dělal Schmidt na ledě skutečně rozdíl, tak jak se sluší k hráči jeho kalibru: dobré jméno si dělal ve Washingtonu, poté psal historii s Vegas a letos bodově táhl Winnipeg.

Ryan Hartman (Ú, 27 let)

Letošní sezona: Minnesota (NHL), 88 zápasů, 34+36

Do Tampere dorazil se svým parťákem z Minnesoty Matthewem Boldym teprve o víkendu, tedy těsně před vyvrcholením základní skupiny a začátkem play off. Oba mají poprvé nastoupit právě v pondělí proti Česku. Výrazně se tím zvýší kvalita dosud ne tak výrazné americké ofenzivy. Hartman přilétá na mistrovství světa v životní formě: u Wild se blížil k mýtické čtyřicetigólové hranici.

Adam Gaudette (Ú, 25 let)

Letošní sezona: Chicago a Ottawa (NHL), 58 zápasů, 5+9

Podle jména sice mají Američané v sestavě ještě větší bouráky, právě Gaudette je ale zatím jejich nejužitečnějším hráčem. Je na něm vidět obrovské zaujetí, první akce s americkou reprezentací si opravdu váží a chce úspěch: po pěti zápasech na turnaji má pět bodů (3+2). Přínosný je hlavně svoji všestranností: jeho hra není ani zdaleka založená pouze na produktivitě, ta bývá až nadstavbou. A v Tampere tuhle nadstavbu – na rozdíl od svých štací v NHL – přidává.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz