TOP 5 hvězd, které Švédsko přiveze do Brna

Foto: nhl.com

Ve čtvrtek 2. května začnou v Brně Carlson Hockey Games. Protože jde o poslední možnost, jak se nachystat na mistrovství světa, národní týmy přivezou do Česka i svoje největší hvězdy. Hodně zajímavě vypadá i výběr Švédska.

Nový fanshop

Henrik Lundqvist (B, New York Rangers)

Přezdívá se mu Král Henrik. Sice už stárne a nepatří mezi nejlepší brankáře na světě, ale vsaďte se, že až bude švédský tým nastupovat na led, zraky fanoušků budou směřovat hlavně k němu. A tátové budou pobízet synky: Podívej se, to je Henrik Lundqvist!

A kdo to je, tati? zeptají se. 

Odpověď může znít třeba takhle: To je jeden z nejlepších brankářů historie. Vyhrál olympiádu, mistrovství světa... Koukej na něj.

Oliver Ekman–Larsson (O, Arizona Coyotes)

Skvělý hokejista a ještě k tomu srdcař. Oliver Ekman-Larsson neutekl z Arizony, i když by se o něj na trhu volných hráčů popraly nejlepší kluby. I proto je mezi třemi uchazeči o King Clancy Memorial Trophy, která se v NHL uděluje těm, u nichž se nejlépe spojují hráčské a lidské kvality. Podobně oddaný je i k národnímu týmu. Když může, tak přijede. V letošním ročníku získal 44 bodů a byl druhým nejproduktivnějším hráčem Coyotes. 

Erik Gustafsson (O, Chicago Blackhawks)

Zažil neuvěřitelnou sezonu. Ještě loni pendloval mezi hlavním týmem a farmou, teď už se v sestavě Chicaga usadil a... A zazářil 60 body! Byl šestým nejproduktivnějším obráncem NHL. Co předvede v Brně a pak na MS? Obhájí se Švédskem titul? 

Patric Hörnqvist (Ú, Pittsburgh Penguins)

V letech 2016 a 2017 hrál důležitou roli při cestě Penguins ke Stanley Cupu. Dával důležité góly a navíc odváděl skvělou práci v defenzivě. Takový typ hokejisty každé úspěšné mužstvo potřebuje. Stejně jako Ekman-Larsson, Pettersson a Gustafsson má zlato z loňského MS.

Elias Pettersson (Ú, Vancouver Canucks)

Hlavní adept na nejlepšího nováčka v NHL. Do zámořské soutěže vlétl ve velkém stylu: v 71 zápasech se blýskl 66 body a vyhrál týmovou produktivitu Vancouveru. S pukem dokáže neskutečné kousky.

Vstupenky na Carlson Hockey Games, které budou plné známých jmen z NHL, můžete zakoupit na Hokejka Ticket. Lístky jsou stále k dostání.


Sázej na zápasy MS s bonusem 500 Kč od Sazkabetu!

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz