TOP 15 přestupů ve druhé lize: Pucher, Hromada, Půhoný nebo Luka

Foto: Libor Duchoň, hcorli.cz

15. července 2017, 16:00

Marek Hedbávný

Do třetí nejvyšší soutěže zamířilo v pauze mezi sezonami několik zajímavých osobností: posilovaly například Šumperk, Havlíčkův Brod nebo Žďár nad Sázavou. Hvězdou druhé ligy bude Peter Pucher, posila Moravských Budějovic.

HokejkaTV

Skupina Západ

Pavel KUBĚNA (Ú, 29 let, Berlin River Drivers → Sokolov)
Exkarlovarský forvard zahájil v Sokolově už předcházející dva ročníky, jenže po pár kolech zamířil do zámořské FHL. Tentokrát by měl ve druhé lize odehrát celou sezonu. 

Michal PŠURNÝ (Ú, 31 let, Uherský Brod → Vrchlabí)
V minulé sezoně hrál jen pro zábavu v kraji, přesto se očekává, že bude patřit k nejvýraznějším osobnostem západní skupiny. Pšurný odehrál přes stovku extraligových utkání a v první lize válel za Ústí nad Labem.

Petr PŘINDIŠ (O, 28 let, Ústí n/L → Sokolov)
Důrazný bek opouští po dvou sezonách WSM Ligu a vrací se do mateřského Sokolova. Týmu bude užitečný nejenom hity.

Milan VALÁŠEK (Ú, 25 let, Litoměřice → Dvůr Králové)
V uplynulém prvoligovém ročníku dal devět gólů, v Litoměřicích ale nepokračuje a stal se posilou druholigového nováčka Dvora Králové.

Milan Valášek.

Milan Valášek. | Foto: hclitomerice.cz

Skupina Střed

Peter PUCHER (Ú, 42 let, Znojmo → Moravské Budějovice)
Asi největší přestupová pecka tohoto druholigového léta – za Moravské Budějovice bude hrát mistr světa z roku 2002 a ikona znojemského hokeje. Pucher se u Orlů nedohodl na pokračování, s hokejem ale skončit nechtěl. Aby nemusel daleko dojíždět, volba padla právě na Žihadla. 

Martin LOJEK (O, 31 let, Třebíč → Žďár nad Sázavou)
Do Žďáru se po sezoně v Třebíči vrací obránce se zkušenostmi z NHL – bezmála dvoumetrový Martin Lojek, který odehrál pět utkání za Floridu.

Jan MILFAIT (Ú, 25 let, Třebíč → Havlíčkův Brod)
Havlíčkův Brod chce do WSM Ligy, udržel proto opory v čele s Tomášem Semrádem, Miroslavem Třetinou a Lukášem Endálem. Zpátky navíc přivedl odchovance Jana Milfaita, který strávil poslední dvě sezony v Šumperku a v Třebíči.

Lukáš JÍCHA (Ú, 22 let, Jihlava → Žďár nad Sázavou)
Na jaře postoupil do extraligy s Jihlavou, teď se důrazný forvard vrací do mateřského Žďáru. K Plamenům by navíc mohl přijít další hráč Dukly David Březina.

Lukáš Jícha.

Lukáš Jícha. | Foto: René Rámiš, hokejzr.cz

Skupina Východ

Jiří PŮHONÝ (Ú, 24 let, Slavia → Šumperk)
V prvoligové sezoně 2015/2016 patřil k tahounům Šumperka, má i zkušenosti z Pardubic. Jenže v uplynulém ročníku Jiří Půhoný vystřídal tři týmy: Prostějov, Frýdek-Místek a Slavii. Teď bude hrát za Draky, kteří chtějí zpátky do WSM Ligy.

Vladimír LUKA (Ú, 35 let, Vsetín → Poruba)
V roce 2016 pomohl do první ligy Frýdku, o dvanáct měsíců později Vsetínu. Teď by chtěl zopakovat postup s Porubou. Jeho příchod, stejně jako ostatní změny v kádru, ale Ostravané dosud oficiálně nepotvrdili.

Petr HROMADA (G, 26 let, Vsetín → Kopřivnice)
Oblíbenec vsetínských fanoušků si zřejmě v příštím roce WSM Ligu nezachytá. Ve Vsetíně by nebyl tolik vytěžovaný, a tak zůstává ve druhé lize.  

Ondřej STEHLÍK (Ú, 27 let, Technika → Hodonín)
Hodonín vyhlásil smělý útok na postup do WSM Ligy. Jednou z osobností, která má tým táhnout, je Ondřej Stehlík.

Petr GEWIESE (O, 24 let, Mylhůzy → Šumperk)
Když Šumperk v roce 2016 sestoupil z první ligy, Gewiese odešel do Francie. Po roce se ale všestranný obránce do dračí sluje vrací. 

Ondřej ŠŤÁVA (O, 22 let, Moravské Budějovice → Šumperk)
Šumperská obrana vypadá zajímavě: krom Ondřeje Šťávy, který loni nasbíral skvělých 38 bodů, a výše zmíněného Gewieseho jsou v ní ještě Tomáš Sedlák nebo Jakub Řezáč.

Hynek KŮDELA (G, 26 let, Šumperk → Poruba)
Trenér Poruby Aleš Flašar loni vedl Šumperk. S výkony Hynka Kůdely byl evidentně spokojený, protože na něj chce spoléhat i v novém působišti.

Hynek Kůdela.

Hynek Kůdela. | Foto: Věra Václavková, dracisumperk.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz