TOP 100 výroků: Gól je gól. Vidím bránu, dám gól

Foto: Karel Dvořáček, sportyusti.cz

16. května 2020, 20:18

Marek Hedbávný

Během května se můžete těšit na desetidílný seriál s nejzajímavějšími citáty za uplynulou sezonu Chance ligy. Ve třetí části se budeme věnovat především benáteckému útočníkovi Jiřímu Průžkovi a prvoligové legendě Jaroslavu Roubíkovi, který v průběhu sezony ukončil kariéru.

Aplikace Tipsport extraligy

„Není čas spekulovat, jestli je život fér, nebo ne. Každá věc se děje z nějakého důvodu. Bohužel jsem se dneska dozvěděl, že mám nádor na varleti a budu muset na operaci.“

„Vzal jsem to prostě tak, jak to přišlo. Moc jsem si to neuvědomoval. Horší to bylo spíš říct klukům a rodičům. Ti z toho byli hodně špatní. Já to bral tak, že je to nějaká překážka, kterou překonám, a zase se vrátím."

„Začínám si víc vážit takových věcí, které jsem bral jako samozřejmost. Dřív jsem bral jako samozřejmost, že jsem zdravý, že hraju hokej... Vůbec by mě nenapadlo, že můžu mít ve dvaceti rakovinu. Pak si začnete vážit maličkostí a jste rád, že jste zdravý."

Foto: Jan Gebauer, hokejprerov.cz

„Jarda Roubík vždycky říkal: Gól je gól. Vidím bránu, dám gól."

„V Ústí jsem měl mít roli hajzlíka na ledě a dávat na Roubase tak nějak pozor, aby po něm v zápase někdo nešel a nezranil ho. Ale když jsem poprvé vešel do kabiny a viděl ho do půl těla, vypadal proti mně jak kulturista, mi v tu chvíli přišlo. Takže jsem si říkal, jestli tady nejsem špatně."

„Pro mě je k pousmání, když si vzpomenu na naše rozcvičky z domácích zápasů, které vypadaly tak, že několik hráčů hrálo turnaj v šipkách o večeři. Soupeřův tým se na chodbě rozcvičoval a Jarda jen říkal: Ať se vyblbnou. A de facto jsme tu sezonu snad doma skončili v tabulce domácích zápasů druzí."

Foto: hcmotor.cz

„Často slýchám, že na Romana Chloubu jdou ohlasy, že se na ledě jen projíždí, ale musím se ho zastat. Roman mi stylem trochu připomíná mě. Čeká na chybu, třeba i dvě třetiny, ale ve třetí dvacetiminutovce dá dva góly. Je to hokejista, který vleze na led a čte hru.“

„Dvě sezony v Košicích, co jsem tam strávil, se bohužel nepovedly. Byl jsem otrávený z jednání a atmosféry v klubu a chtěl jsem změnit prostředí. Jsem rád, že se mi to v Prostějově a ve Frýdku povedlo. Hokej mě začal zase bavit."

„Postavím se proti organizaci, kterou mám nadosmrti v srdci. Přál bych si, aby na Baníček na zápas přišlo tolik lidí, jako když já jsem chodil na své ikony."

„Chance liga? Je to o dva levely výš. Je to rychlejší, hráči jsou silnější..." 

Foto: Tomáš Bouda, hcsokolov.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz