TOP 100 hráčů sezony: Tomáš Vracovský (75. místo)

Foto: Tomáš Bouda, hcsokolov.cz

Po konzultacích s desítkami lidí, kteří se pohybují kolem Chance ligy, jsme sestavili žebříček sta nejlepších hráčů sezony 2019/2020. Postupně si je představíme. Na 75. místě se umístil Tomáš Vracovský (HC Baník Sokolov).

Zlatá hokejka 2020

Dvaadvacetiletý útočník patří k objevům sezony. Vracovský se konečně usadil mezi profesionály a byl nejdůležitějším hráčem Sokolova.

V první části držel nováček krok s téměř všemi soupeři a Vracovský na tom měl výrazný podíl. Po jeho odchodu do Plzně se hra Sokolova sesypala. Ale abychom se chápali: nebylo to jen jeho odchodem, tým opustili i další zkušení hráči.

Pojďme si teď pomocí rozšířených statistik přiblížit, jak velký vliv měl Vracovský na hru Sokolova. Zaprvé jeho čísla vůbec neodpovídají tomu, že působil v posledním týmu tabulky.

V rovnovážném stavu byl u 32 vstřelených a u 34 inkasovaných gólů. To je nejlepší poměr ze všech pravidelně nastupujících hráčů Sokolova.

Zároveň měl skvělé Corsi. Co to znamená normální řečí? Že když byl na ledě, tak Sokolov svého soupeře dokázal přestřílet (Nicméně mu dost pomáhalo to, že většinu svých střídání začínal v útočném pásmu. Od trenérů měl tedy jasné pokyny – dávat góly.)

A góly skutečně dával. V 38 zápasech skóroval patnáctkrát, k tomu přidal dvacet asistencí. V přepočtu statistik na odehraný čas je jasně vidět, že byl nejlepším hráčem svého týmu.

Spokojení s ním byli i v Plzni, kde strávil druhou polovinu sezony (24 utkání, 1+1).

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz