TOP 100 hráčů sezony: Tomáš Vildumetz (55. místo)

Foto: Karel Dvořáček, sportyusti.cz

Po konzultacích s desítkami lidí, kteří se pohybují kolem Chance ligy, jsme sestavili žebříček sta nejlepších hráčů sezony 2019/2020. Postupně si je představíme. Na 55. místě se umístil Tomáš Vildumetz (HC Slovan Ústí nad Labem).

Hokejista sezony

Vildumetz je přesně ten typ hokejisty, kvůli kterému chodí fanoušci na hokej. Ač je mu 21 let, rozhodně to není vyjukaný mladíček, který by se při první příležitosti zbavil puku. 

Loni na Kladně klíčové zápasy proseděl na tribuně – nejspíš proto, že se trenéři obávali, že na ledě bude až moc riskovat. 

Vildumetz totiž miluje puk, hraje si s ním a vymýšlí parádičky. A letos mu jeho kousky opravdu vycházely. V Ústí nad Labem se ujal role lídra a ve 44 zápasech se blýskl 41 body (12+29).

Ale pozor, není to jen hračička, který posílá do šancí spoluhráče. Sám rád střílí – v této sezoně vyslal na branku 99 pokusů, v Ústí byl pilnější už jen Jiří Severa.

Vildumetz řídil přesilovky, kde posbíral šestnáct bodů. Nepropadal ani ale při hře v rovnovážném stavu, kde byl u 29 vstřelených a u 31 inkasovaných gólů. Vzhledem k tomu, že hrál za trápící se Ústí, jde ještě o celkem slušný poměr.

Hned tři jeho trefy pak byly vítězné. Dařilo se mu hlavně v prosinci, kdy jsme ho na hokej.cz zařadili do sestavy měsíce.

Během přestupové uzávěrky si pak Vildumetze stáhly Karlovy Vary. Za Energii nakonec zapsal čtrnáct startů (1+2).

„Když k nám přišel, čekalo nás čtrnáct utkání. Tehdy bych nevěřil, že je Tomáš odehraje všechny. Z Ústí totiž nepřišel zrovna dvakrát kondičně připravený," uvedl na karlovarských stránkách trenér Martin Pešout.

Energie si od Vildumetze do budoucna hodně slibuje. „Jsem přesvědčený, že když s námi v létě potrénuje a absolvuje tříměsíční přípravu, tak jeho ofenzivní schopnosti se budou do mužstva hodit a bude platným hráčem. On je právě ten bodový hráč, který by mohl alespoň zlomkem překrýt tu díru, která po odchodu Rachůnka s Grígerem vznikla," věří Pešout.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz