TOP 100 hráčů sezony: Peter Jánský (94. místo)

Foto: Kateřina Kundertová

Po konzultacích s desítkami lidí, kteří se pohybují kolem Chance ligy, jsme sestavili žebříček sta nejlepších hráčů sezony 2019/2020. Postupně si je představíme. Na 94. místě se umístil Peter Jánský (HC Stadion Litoměřice).

Zlatá hokejka 2020

Kariéra Petra Jánského se pohybuje po sinusoidě. Pro ty, kdo už ze střední školy zapomněli, znamená to, že je to něco jako nahoru a dolů.

Začátek sezony 2018/2019 se Jánskému vůbec nepovedl. Nezískal si místo v Litvínově, kdovíjak nezářil v Kadani a nepřesvědčil ani v Ústí nad Labem. Až po příchodu do Litoměřic konečně ožil. 

A v dobrých výkonech pokračoval i letos. 

34letý útočník měl výrazný podíl na tom, že Litoměřice v první polovině sezoně hrály o čelo tabulky. Jánský dával důležité góly a celkově ve 45 zápasech získal 31 bodů (15+16). 

V rovnovážném stavu byl celkem u 32 vstřelených a u 30 inkasovaných branek. Nutno dodat, že od trenérů měl výhradně ofenzivní úkoly, to znamená, že ho nasazovali na led hlavně v době, kdy se mělo vhazovat v útočné třetině. V tom to měl ulehčené.

Urostlého útočníka si během přestupové uzávěrky stáhl Litvínov. Jánský pomohl mateřskému týmu k záchraně třemi body (2+1) v osmi zápasech. 

Pořád ještě nepatří do starého železa.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz