TOP 100 hráčů sezony: Milan Mikulík (73. místo)

Foto: Jan Velčovský, hcf-m.cz

Po konzultacích s desítkami lidí, kteří se pohybují kolem Chance ligy, jsme sestavili žebříček sta nejlepších hráčů sezony 2019/2020. Postupně si je představíme. Na 73. místě se umístil Milan Mikulík (HC Frýdek-Místek).

Zlatá hokejka 2020

V první části stály výkony Frýdku-Místku právě na Milanu Mikulíkovi a Rostislavu Martynkovi. Oba tehdy posbírali po 25 bodech, přičemž další nejproduktivnější hráč rysů – Štěpán Novotný – měl jen patnáct bodů. 

Ve druhé polovině už iniciativu převzali jiní: hlavně Petr Kafka s Vojtěchem Tomim. Frýdek-Místek ale v samotném závěru základní části selhal a přišel o play off.

Právě kolaps v zápasech s Třebíčí, Ústím nad Labem nebo Benátkami nad Jizerou je kaňkou sezony. A otevřeně: v těchto klíčových duelech zklamaly i týmové hvězdy.

I proto je Mikulík v tomto žebříčku až v osmé desítce. 

Každopádně má za sebou další bodově vydařenou sezonu a potvrdil pověst rozdílového hráče. V 51 utkáních zaujal 17 góly a 27 asistencemi.

Kromě toho ukázal, že i ve 39 letech má pro hru velké zaujetí a několikrát nechal volný průchod svým emocím. Mikulík patří k největším ikonám soutěže – po této sezoně se v první lize dostal na 582 startů.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz