TOP 100 hráčů sezony: Lukáš Žálčík (22. místo)

Foto: Lubomír Tesař, lhkjestrabi.cz

Po konzultacích s desítkami lidí, kteří se pohybují kolem Chance ligy, jsme sestavili žebříček sta nejlepších hráčů sezony 2019/2020. Postupně si je představíme. Na 22. místě se umístil Lukáš Žálčík (LHK Jestřábi Prostějov).

Aplikace Tipsport extraligy

Podruhé za sebou nasázel přes třicet gólů a podruhé za sebou skončil na druhém místě v tabulce střelců. Zatímco loni měl na vítězného Luboše Roba výraznou ztrátu, letos boj o korunu pro krále střelce prohrál jen vinou vyššího počtu startů než měl litoměřický Martin Kadlec.

„Vyhrát střelce by chtěl každý. V naší situaci v Prostějově ale nějaké individuální ocenění nebylo podstatné. Oba jsme dali 32 gólů, to je pěkné číslo. Martinovi gratuluji. Že jsem nevyhrál mě aspoň motivuje do dalšího ročníku se o to opět poprat," hlásil Žálčík v rozhovoru pro hokej.cz.

V čem byla Žálčíkova síla?

Hlavně v přesilovkách, během nichž dal hned patnáct branek. To je nejvyšší číslo v soutěži. I díky němu tak měl Prostějov třetí nejlepší přesilovku v Chance lize.

„Přesilovka je o souhře, střele a času, kolik v ní strávíte. Já jsem na ní měl super parťáky, nejvíc jsem si rozuměl s Markem Račukem. Měli jsme spoustu signálů, které jsme si řekli před zápasem nebo na střídačce a já to zakončoval," vypráví Žálčík.

Žálčík měl parádní úspěšnost, v gól proměnil 17% svých střel. To je hodně nadstandardní číslo, pro Žálčíka je ale typické. Má totiž skvělý výběr místa a je pohotový.

S 59 body skončil v kanadském bodování sedmý. Pokud by se ale do úvahy braly pouze góly a první asistence, rázem by byl se 49 primárními body na druhém místě.

V rovnovážném stavu už to od Žálčíka až taková sláva nebyla, občas udělal zbytečnou chybu. Selhání Prostějova, který skončil mimo play off, nezabránil.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz