TOP 100 hráčů sezony: Ladislav Bittner (54. místo)

Foto: Karel Dvořáček, sportyusti.cz

Po konzultacích s desítkami lidí, kteří se pohybují kolem Chance ligy, jsme sestavili žebříček sta nejlepších hráčů sezony 2019/2020. Postupně si je představíme. Na 54. místě se umístil Ladislav Bittner (SK Horácká Slavia Třebíč).

Zlatá hokejka 2020

Urostlý centr začal sezonu v Benátkách nad Jizerou. Po šesti zápasech, v nichž získal pouhou jednu asistenci, si to namířil do Třebíče.

Změna prostředí mu hodně pomohla.

V Horácké Slavii měl pomalejší začátek, postupem času ale jeho role rostla a nakonec byl klíčovým forvardem svého nového týmu.

Zářil hlavně v nadstavbě, kde byl se sedmnácti góly jejím nejlepším střelcem a se 33 body třetím nejproduktivnějším hráčem.

Celkově Bittner v 52 utkáních za Třebíč zazářil 48 body (22+26). A ovládl všechny nejdůležitější klubové statistiky: byl nejlepším střelcem Horácké Slavie, vyhrál její produktivitu a suverénně nejlepší byl i ve statistice +/- (+22). 

O jeho pozici svědčí to, že jeho průměrný ice time se dostal nad dvacet minut. To u útočníků nebývá obvyklé.

V čem byla Bittnerova síla?

Hlavně v práci okolo brankoviště. Byl pohotový a obecně měl skvělý výběr místa. Často dával ošklivé góly, puky se od něj odrážely do brány... Co je ale nejdůležitější: gólů dával opravdu hodně. Pomohl také v přesilovkách, kde byla Třebíč druhá nejlepší v Chance lize.

Jeho formace s Markem Lašem a Matějem Psotou v dolní nadstavbě dominovala. Kvůli slabšímu začátku je ale Bittner až v šesté desítce našeho žebříčku.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz