TOP 100 hráčů sezony: Jan Kloz (76. místo)

Foto: Martin Kurfiřt

Po konzultacích s desítkami lidí, kteří se pohybují kolem Chance ligy, jsme sestavili žebříček sta nejlepších hráčů sezony 2019/2020. Postupně si je představíme. Na 76. místě se umístil Jan Kloz (ČEZ Motor České Budějovice).

Zlatá hokejka 2020

Další hráč, který by byl v našem žebříčku mnohem výš nebýt menšího počtu startů. Jan Kloz letos naskočil pouze do 36 zápasů. Podstatnou část sezony – konkrétně měsíc a půl – totiž strávil na hostování v Pardubicích (12 utkání, 2+2).

Kloz přišel do Českých Budějovic v létě coby jedna z přestupových bomb. V minulosti válel v Litoměřicích, Kladně nebo Ústí nad Labem.

V první lize má zkrátka pověst velké hvězdy. Jaroslav Roubík ho dokonce označil za svého nástupce.

Po prvních zápasech měli českobudějovičtí fanoušci z Kloze rozpačitý dojem, jakmile se ale vrátil z Pardubic, okamžitě se zařadil mezi týmové tahouny.

Hlavně v přesilovkách řádil a pomohl k tomu, že Motor využil každou čtvrtou početní výhodu. Žádný jiný tým nebyl v přesilovkách efektivnější.

Kloz zakončil základní část s bilancí 12+23. V přepočtu bodů na odehraný čas byli v Motoru produktivnější jen Roman Přikryl, Adam Raška a Lukáš Endál. Kloz zaujal také 59% úspěšností na buly.

Co se týče defenzivních statistik, patřil v týmu k nejhorším. Vše ale vynahrazoval v přesilovkách a svou ofenzivní kvalitou. Je to hráč, který dává hře myšlenku. Moment překvapení. 

V podstatě v každém jiném prvoligovém týmu by platil za největší hvězdu. V Motoru ale byla taková konkurence, že se Kloz musel spokojit se skromnější rolí. Co se týče ice timu, skoro všichni útočníci Motoru dostávali stejný prostor – okolo patnácti minut.

Rozdílné ovšem byly role jednotlivých hráčů. A Klozův úkol bylo řídit přesilovky a sbírat body. To se mu dařilo.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz