TOP 10 výroků z uplynulé prvoligové sezony

Foto: Martin Kurfiřt

13. července 15:49

Marek Hedbávný

Dost zajímavé věci se často dějí nejen na ledě, ale i po utkání při rozhovorech. Jaké hlášky přinesl uplynulý ročník Chance ligy? Třeba o těchto deseti se hodně mluvilo.

HokejkaTV

Daniel Tvrzník

„Petře, sorry, ale to si děláš prd** ze mě! To nemyslíš vážně. Běž se podívat na ty kluky, jak jsou pomlácený. Z vašich zákroků! Je to hokej, play off. My jsme si nestěžovali, nebrečeli, nepodávali žádný protesty. A ty mi řekneš, že jsme se odváleli?!"

Když jihlavský trenér Petr Vlk po čtvrtfinálové sérii řekl, že v životě neviděl tolik odválených zápasů jako proti Litoměřicím, kouč Stadionu se svých svěřenců zastal. A byla z toho hodně zajímavá tiskovka...

Václav Karabáček

„Ty shoříš! Já tě zapálím, čůr***."

Rozzlobení hráči křičí na rozhodčího různé věci, tahle nadávka ale byla opravdu neobvyklá. Českobudějovický útočník následně dostal disciplinární trest a dodnes si ho dobírají fanoušci. Když dá gól, Budvar arénou zní Shoříš, já tě zapálím...

Václav Prospal

„Ty vstupy do zápasů jsou strašný. Strašný! Já se snad obleču sám ještě, nebo já nevím... Nebo zavolám Dvořákovi na Floridu, aby mi sem přišel odehrát první střídání. Ferencovi někam do Kanady, bůhvíkde bydlí."

Když České Budějovice poněkolikáté za sebou dostaly gól na začátku třetiny, Václav Prospal na tiskové konferenci nechodil kolem horké kaše.

Jaromír Jágr

„Hele... Dneska je Velký pátek, dneska je velký den. Dneska je můj den. Celý den jsem byl v kostele. Šel jsem z kostela rovnou sem. Ukázalo se to."

47letý útočník s humorem okomentoval zápas v Českých Budějovicích, kterým dal čtyři góly. A stvrdil tím kladenský postup do extraligy!

Tomáš Plekanec

„Vrátit Kladno do extraligy byl cíl, motivace. Spousta lidí mi ale říkala, že nemáme šanci. Že až to uvidím, že na Kladně nebudu chtít být a ještě se rozhodnu hrát v extralize. Já ale věřil, že postup můžeme udělat."

Jaromír Jágr a Tomáš Plekanec v Chance lize? To byla neuvěřitelná sezona...

Václav Prospal

„Všichni jsme na jedné lodi a všichni jsme zodpovědní. Ptejte se kohokoliv, proč jsme nedali góly, někoho si vyberte."

Václav Prospal po prohře s Porubou svolal tiskovou konferenci do domácí kabiny – s nastoupenými hráči.

Jakub Matai

„Slýchám různě od lidí ve městě, že máme slabý kádr, ale s tím úplně nesouhlasím. Ono to není jen o jménech. Třeba v Las Vegas složili kádr z hráčů jinde odepsaných a došli do finále Stanley Cupu. Máme tam mladé kluky, kteří, když dostanou šanci, tak budou na první ligu nadprůměrní. Všem fanouškům bych chtěl říct, že nic nebalíme. Naopak si věříme, máme v šatně super partu, a to, myslím, dělá hrozně moc."

Havířov skončil šestý a postaral se o nejpříjemnější překvapení sezony. Jakub Matai ale o kádru nepochyboval už v létě před sezonou.

Jakub Matai pije, ostatní ho sledují.

Jakub Matai pije, ostatní ho sledují. | Foto: Michal Polák, eMPefoto.cz

Aleš Totter

„Chlapi, chci vám pogratulovat za Motor, protože jste si to zasloužili. Klobouk dolů! Začali jste dvěma zápasy bez gólů a bodů, pak jste se zvedli. Samozřejmě všichni budou říkat, že Jarda a Tomáš to tam dotáhli, ale byli jste kompaktní tým. Bylo vidět, jak jste celý rok pracovali. Užijte si oslavy. Zasloužíte si to. Ať se vám daří v extralize."

Českobudějovický trenér Aleš Totter přišel po zápase s Rytíři do hostující kabiny a osobně pogratuloval kladenským hráčům k postupu.

Řeč Aleše Tottera najdete ve videu od času 8:20 ↓

Jaroslav Roubík

„Je to divné. Chce se mi ne brečet, ale člověk sedí a říká si: Proč jsem na zápase byl, když jsem tam neudělal nic dobrého, že jsem nevypracoval pět šancí, neměl jsem čtyři střely? Proč jsem vůbec hrál?"

Ikona první ligy prožívala těžkou sezonu. Ústí nad Labem přišlo o šanci na play off už na podzim a Jaroslav Roubík ztrácel chuť k hokeji. I v dalším ročníku ale bude pokračovat!

Michal Hlinka

„Mám otřes mozku, zlomený nos, hematomy a tržnou ránu u pravého oka. Přišel jsem k tomu jako slepý k houslím. Oni měli opodál nějakou svojí oslavu a část z nich na mě a mé dva kamarády zaútočila. Kdyby se mi nepodařilo rychle utéct, dopadl bych asi výrazně hůře."

Jihlavský útočník v září ulehl na marodku z neobvyklého důvodu. Když si užíval volného dne doma na severu Moravy, napadla ho skupina patnácti lidí.

Foto: hcdukla.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz