TOP 10 událostí prvoligové sezony. Na co se nezapomene?

Foto: Josef Poláček, rytirikladno.cz

4. července 16:00

Marek Hedbávný

Uplynulý ročník Chance ligy se zařadil k nejzajímavějším v 26leté historii soutěže. Tady je výběr nejpozoruhodnějších příběhů.

NHL 20

Srdcař

Klíčovým momentem kladenské sezony byl návrat Tomáše Plekance z NHL. Někdejší reprezentační kapitán vybíral z několika zajímavých nabídek, chtěly ho nejlepší kluby v Česku, on se ale vrátil na Kladno. V play off i v baráži dělal na ledě obrovský rozdíl. V Chance lize odehrál celkem 20 zápasů s bilancí 9+18.

Vysněný scénář

Díky Tomáši Plekancovi a Jaromíru Jágrovi se Chance liga dostala do povědomí nejen hokejových fanoušků. Kladno bylo nejsledovanějším týmem v republice. Škoda, že Jágr kvůli zranění odehrál v Chance lize jen 12 utkání (3+6) – a to v ne zrovna přesvědčivé formě. Zato v baráži... Tam předváděl neskutečné věci a deseti góly vystřílel Kladnu postup. I po dvou měsících je to příběh, kterému se těžko věří. Prostě "68".

Prospalovy emoce

Václav Prospal odkoučoval v Českých Budějovicích první sezonu. Od hráčů chtěl profesionální přístup a tréninky byly hodně náročné. Fanoušky pak bavil svými emocemi: utkání hodně prožíval a dostal se například i do konfliktu s diváky v Havířově. Velmi zajímavé bývaly i pozápasové tiskovky, jednou se dokonce konala s nastoupenými hráči v šatně!

Žluté tkaničky

Individuální statistiky ovládl vsetínský Luboš Rob (39 gólů, 65 bodů). Sportovní manažeři ho poté zvolili historicky prvním držitelem Ceny Tomáše Zelenky.

Foto: Martin Vojtěch Víta, hc-vsetin.cz

Pravá bitva

Vrcholem sezony bylo čtvrtfinále mezi Vsetínem a Prostějovem. Valaši vedli 3:1 na zápasy, nakonec ale o postupu Vsetína rozhodlo až sedmé utkání. Série byla vypjatá na ledě i v hledišti: v pátém utkání dokonce z tribun přiletěl odpadkový koš, kterým fanoušci chtěli trefit rozhodčího Petra Dědka.

Oslavy 100 let

Česko a Slovensko slavily 28. října sté výročí od vzniku republiky. Významné jubileum si připomněly i prvoligové kluby, které nastoupily ve speciálních dresech.

Ústecké dresy k výročí 100 let Československa.

Ústecké dresy k výročí 100 let Československa. | Foto: Karel Dvořáček, sportyusti.cz

Havířovské dresy k výročí 100 let Československa.

Havířovské dresy k výročí 100 let Československa. | Foto: Michal Polák, hc-havirov.cz

Přerovské a českobudějovické dresy k výročí 100 let Československa.

Přerovské a českobudějovické dresy k výročí 100 let Československa. | Foto: Pavel Kacerovský, hcmotor.cz

Tým s velkým T

Vzhledem k tomu, že tým opustilo několik opor a nahradili je mladíčci, jsme na hokej.cz tipovali, že bude hrát AZet kolem třináctého místa. Jenže Havířov proháněl favority a nakonec skončil šestý! Jiří Režnar byl po zásluze zvolen nejlepším trenérem sezony.

Hádka trenérů

Po skončení čtvrtfinálové série mezi Jihlavou a Litoměřicemi se do sebe slovně pustili trenéři. Petr Vlk řekl, že Litoměřice zápasy odválely. Daniel Tvrzník pak svoje svěřence začal bránit: „Sorry, ale to si ze mě děláš pr***, Petře!" 

Bitky až do krve 

Když se řekne sezona 2018/2019, mnozí fanoušci si vybaví třeba postavu Michaela Foltýna, který svedl několik bitek. A hodně ostrých! V Jihlavě pak dokonce gesty provokoval diváky. I o těchto emocích je hokej.

Soutěž jde dopředu

Druhá nejvyšší soutěž získala od sezony 2018/2019 silného a spolehlivého sponzora – hraje se pod názvem Chance liga. Pro kluby se jedná o vítaný příspěvek do rozpočtu. Marketingovým partnerem se navíc stala agentura BPA a všechny zápasy Chance ligy se v přímých přenosech vysílaly (a dál budou vysílat) na HokejkaTV. Na hokej.cz jsme navíc z každého kola přinášely rozsáhlé videozpravodajství s nezajímavějšími momenty. Dál se navíc sbírají rozšířené statistiky včetně Corsi.

Foto: Karel Dvořáček, sportyusti.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz