TOP 10 přestupů ve druhé lize. Kdo zbrojí na postup?

13. července 11:07

Marek Hedbávný

Ne všechny druholigové kluby už oznámily změny v kádrech, i tak se ale na veřejnost dostalo mnoho zajímavých přesunů. Co jsou zatím největší přestupové pecky ve třetí nejvyšší soutěži?

HokejkaTV

Tomáš PLÍHAL (Ú, Landshut → Kobra Praha)
Největší bomba. 36letý útočník odehrál bezmála stovku utkání v NHL a vyhrál finskou ligu. Zatím to vypadá, že bude nejvýraznější osobností druhé ligy.

Kamil BŘÍŠKA (Ú, Jablonec n/N → Kobra Praha)
Kobra chce úspěch. Kromě Plíhala přišel i nejproduktivnější hráč uplynulé sezony (a také nejlepší střelec) Kamil Bříška. Loni sbíral v průměru přesně dva body na zápas!

Jan MILFAIT (Ú, Havlíčkův Brod → Šumperk)
Kromě Pražanů budou mít velké ambice i v Šumperku. Draci vyhráli boj o šikovného Jana Milfaita, o něhož stáli i ve Vrchlabí a v Havlíčkově Brodě.

Michal VYMAZAL (Ú, Poruba → Šumperk)
Když hrál za Draky naposledy, v základní části se blýskl 51 body. Jeho zkušenosti se budou hodit. V Porubě o patro výš nehrál vůbec špatně.

Jakub PESLAR (O, Žďár n/S → Opava)
Dlouhodobě patří k nejproduktivnějším obráncům soutěže. Dost často se ale stěhuje: v posledních třech sezonách hrál za Porubu, Hodonín a Žďár nad Sázavou. Teď se vrací na východ republiky.

Roman MIKEŠ (Ú, Moravské Budějovice → Havlíčkův Brod)
Kvůli podobným hráčům chodí fanoušci na hokej. Mikeš je totiž baví skvělou technikou. Patřil k důležitým postavám úspěšného týmu Žihadel.

Michal ŽÁK (O, Valašské Meziříčí → Šumperk)
Angažmá změnil i nejproduktivnější bek soutěže. Žák, který loni zazářil 48 body ve 44 zápasech, rozšíří už tak hodně zajímavou šumperskou obranu.

Michal Žák.

Michal Žák. | Foto: hcvm.cz

Lukáš TONDR (Ú, Jablonec n/N → HC Kobra Praha)
Jablonec přišel nejen o Bříšku, ale i o další útočnou oporu. Tondr ve třech z posledních čtyř sezon atakoval padesátibodovou hranici.

Petr ŠINÁGL (Ú, Sonthofen → Trutnov)
V 37 letech – po šesti sezonách v Polsku a v Německu – se do českého hokeje vrací Petr Šinágl, bývalý útočník Berouna nebo Litoměřic. V jaké bude formě?

Jakub KADLEC (Ú, Žďár nad Sázavou → Havlíčkův Brod)
Po pěti a půl letech hlásí návrat do Kotliny. Mezitím patřil k tahounům Techniky, Hodonína, Pelhřimova a naposledy Žďáru nad Sázavou.

Jakub Kadlec.

Jakub Kadlec. | Foto: shkhodonin.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz