TOP 10 přestupů v Chance lize: zbrojí Motor i Vsetín

15. června 14:31

Marek Hedbávný

Zejména České Budějovice, Poruba, Prostějov a Vsetín už přivedly mnoho zajímavých jmen. Které dosavadní přestupy jsou v Chance lize – podle hokej.cz – nejzajímavější?

HokejkaTV

Miroslav HOLEC (Ú, HC Olomouc → ČEZ Motor České Budějovice)
Holec není jen tak ledajakou posilou z extraligy. Je to hráč, který se v nejvyšší soutěži rozhodně neztrácel a byl důležitou součástí úspěšné olomoucké party. Když hrál v první lize naposledy, dominoval. Právě on může být rozhodujícím mužem v českobudějovické cestě za postupem.

Jan KLOZ (Ú, HC Dynamo Pardubice → ČEZ Motor České Budějovice)
Motor svým počínáním na přestupovém trhu dává jasně najevo: příští rok to už musí být postup! Kloz v minulém ročníku sbíral bod na zápas v Litoměřicích – a když hrával za Kladno, stal se nejlepším střelcem první ligy.

Kristian KANGAS (Ú, Hermes → HC Stadion Litoměřice)
Podaří se Litoměřicím podobný kauf jako loni s Markusem Korkiakoskim, který v první lize okamžitě přepsal cizinecký rekord v počtu bodů? Je to možné, vždyť šestadvacetiletý Kangas měl ve druhé nejvyšší finské soutěži ještě lepší čísla než kdysi Korkiakoski. 

Roman CHLOUBA (Ú, Piráti Chomutov → LHK Jestřábi Prostějov)
Je to ofenzivní démon, který klidně projede s pukem přes celé hřiště a pak zesměšní i brankáře. Má sice mezery v obranné činnosti, očekávaná spolupráce s Lukášem Žálčíkem a Markem Račukem ale musí soupeřům znít děsivě.

David TŮMA (Ú, HC VERVA Litvínov → VHK ROBE Vsetín)
Při koncovce je neuvěřitelně pohotový a hlavně přesný. Nevyčnívá bruslením, technikou hole nebo tvrdostí, je to komplexní hokejista s výborným výběrem místa. V prvoligové kariéře se hned třikrát dostal přes dvacet gólů.

Martin NOVOTNÝ (O, HC ZUBR Přerov → LHK Jestřábi Prostějov)
Novotný má pověst jednoho z nejspolehlivějších obránců Chance ligy. Přerov ho chtěl udržet, vždyť patřil k jeho nejvytíženějším hráčům, jenže zkušený bek se vydal k rivalovi do Prostějova. Pro případný úspěch Jestřábů bude hrát klíčovou roli. Prostějovská defenziva se musí oproti předchozím sezonám zpevnit.

Tomáš GŘEŠ (Ú, AZ RESIDOMO Havířov → HC RT TORAX Poruba)
Havířov hrál loni jako jeden muž – právě týmové pojetí bylo hlavní předností AZetu. To však neznamená, že někteří hráči nebyli vidět víc než ostatní: třeba Gřeš prožil parádní rok a získal čtyřicet bodů. 

Jakub SUCHÁNEK (O, HC Dukla Jihlava → ČEZ Motor České Budějovice)
Suchánek patřil poslední dva roky k lídrům Dukly, teď se z rodinných důvodů vrátil na jih Čech. Za sezonu 2015/2016 ho českobudějovičtí fanoušci vyhlásili nejlepším hráčem Motoru. Bude opět týmovou oporou?

Vlastimil DOSTÁLEK (Ú, HC Dukla Jihlava → VHK ROBE Vsetín)
Dostálek má za sebou tři poměrně zvláštní sezony. V extraligové Kometě se neprosadil, krátce trvala i angažmá v Českých Budějovicích a v Jihlavě. Všichni nicméně vědí, že má potenciál nasázet přes dvacet gólů. Klidně i víc...

Martin ŠŤOVÍČEK (Ú, Piráti Chomutov → SK Horácká Slavia Třebíč)
Ve 42 zápasech minulé sezony nastřílel sedmnáct gólů. Třebíč od kreativního centra očekává, že nahradí Adama Rašku. To bude hodně těžká výzva...

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz