TOP 10 hvězd, které už potvrdily účast na MS

Foto: nhl.com

Mistrovství světa začíná až 10. května, takže by z NHL mohlo dorazit ještě víc hráčů, než bývá zvykem. Seznam hvězd, které se představí fanouškům na Slovensku, je zajímavý už teď.

HokejkaTV

Patrick KANE (Ú, USA, Chicago Blackhawks)
Kane si stejně jako loni prodlouží sezonu s reprezentací. Minulý rok zazářil dvaceti body v deseti zápasech. Velké věci se čekají i letos: vždyť v základní části byl se 110 body třetím nejproduktivnějším hráčem NHL.

Elias PETTERSSON (Ú, Švédsko, Vancouver Canucks)
Favorit na zisk trofeje pro nejlepšího nováčka NHL. Pettersson ovládl týmovou produktivitu Vancouveru (66 bodů v 71 zápasech) a bavil fanoušky úžasnou technikou.

Jakub VORÁČEK (Ú, Česko, Philadelphia Flyers)
Voráček přiletí už na šesté MS v kariéře. Ryšavý forvard byl třetím nejčastěji bodujícím hráčem Flyers – po 78 zápasech měl bilanci 20+46.

Thomas CHABOT (O, Kanada, Ottawa Senators)
Budoucí superhvězda NHL. Už teď – ve 22 letech – získal desátý nejvyšší počet bodů (14+41) mezi obránci.

Ilja KOVALČUK (Ú, Rusko, Los Angeles Kings)
Mezi hvězdy se řadí spíš díky minulosti než současnosti. Ale je jasné, že i když je za zenitem, fanoušci ho budou pozorně sledovat. Se sbornou se pokusí zapomenout na šílenou sezonu u Kings.

Tomáš TATAR (Ú, Slovensko, Montréal Canadiens)
Po příchodu do Montréalu zažil životní sezonu a zazářil 58 body. Fanoušci Canadiens si ho zamilovali.

Oliver EKMAN-LARSSON (O, Švédsko, Arizona Coyotes)
Jako kapitán málem dovedl Arizonu až do play off – se 44 body byl druhým nejproduktivnějším Kojotem. Pojede na třetí MS v řadě.

Sam REINHART (Ú, Kanada, Buffalo Sabres)
Bývalá dvojka draftu konečně začala naplňovat potenciál a základní část zakončila se 65 body. Ani to ale Buffalu nestačilo k postupu do play off.

Carter HART (G, Kanada, Philadelphia Flyers)
Do NHL vlétl ve velkém stylu. Ve dvaceti letech se ujal pozice jedničky Flyers a ukázal, že mu patří budoucnost. Bude také jedničkou Kanady, nebo přijde do její branky ještě větší jméno?

Jevgenij DADONOV (Ú, Rusko, Florida Panthers) a Ivan PROVOROV (O, Rusko, Philadelphia Flyers)
Na závěr přehledu tu máme rovnou dva hráče. Oba na mistrovství chtějí, ale jejich účast ještě není stoprocentně jistá. Dadonov má totiž drobné zranění, takže čeká, zda ho na šampionát pustí doktoři Floridy. Provorov se pak k týmu připojí, až podepíše novou smlouvu s Philadelphií. Je ovšem otázkou, jak rychle tato jednání proběhnou.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz