Tondr: Nechtěl jsem nikoho zabít! Případ řeší také policie a Boleslav

Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

S rozporuplnými pocity odcházel z jednání disciplinární komise ČSLH jablonecký obránce Martin Tondr, jemuž disciplinárka neprokázala úmysl napadnout hlavního rozhodčího Patrika Vokřála v druholigovém duelu Tábora s Jabloncem na Nisou. Přesto nafasoval stopku, hokej si nezahraje v následujících patnácti měsících. „Jsem zklamaný, protože hokej mám moc rád,“ líčí Tondr, který zároveň působí jako masér v extraligové Mladé Boleslavi.

Nový fanshop

„Táborský obránce Tomáš Černý mě srazil k mantinelu a jakmile jsem vstal, tak jsem při té dezorientaci myslel, že je před námi puk. Chtěl jsem mu tedy nadzvednout hokejku a když vyletěly, tak prudce zasáhly hlavního rozhodčího, který zrovna jel okolo nás. Bohužel nemám třetí oko vzadu,“ popisuje osmadvacetiletý hokejista incident, po němž Patrik Vokřál utrpěl otřes mozku a pohmoždění hrtanu.

"Trestní stíhání? Vždycky počítám s tím nejhorším."

Pokud by se prokázal Tondrův úmysl udeřit hlavního arbitra, pak by disciplinárka jistě sáhla po vyšším trestu, pravděpodobně doživotním zákazu činnosti. Takto si Martin Tondr odpočine od aktivního hokeje na dlouhých patnáct měsíců. „Jsem rád, že aspoň vyvrátili, že šlo o úmysl inzultovat rozhodčího. Měli pozvaných asi šest, sedm svědků a jejich výpovědi nepotvrdily, že bych chtěl někomu ublížit,“ líčí.

„Od začátku jsem říkal, že jsem nechtěl nikoho zranit nebo zabít. Nemám přece žádný důvod praštit bezbranného rozhodčího hokejkou. Byla to jen nešťastná náhoda,“ hlásí jablonecký zadák s tím, že si ještě rozmyslí, zda se bude proti verdiktu odvolávat. „Dali mi nějakou lhůtu na rozmyšlenou. Uvidíme, jak se rozhodnu. Když vám někdo oznámí verdikt, tak hned nebudete střílet od boku,“ prozrazuje Tondr.

Napadení rozhodčího v Táboře? Vlk Tondr obdržel stopku na 15 měsíců »

Ten odcházel z jednání s rozporuplnými pocity. Na jedné straně úleva, na druhé zklamání. „Mrzí mě, že nebudu hrát hokej patnáct měsíců. V polovině si sice zažádám o prominutí zbytku trestu, ale i kdybych uspěl, tak to je pořád sedm a půl měsíce bez hokeje, který mám tak rád,“ smutní Tondr. Práci maséra v extraligovém klubu BK Mladá Boleslav ovšem může dle disciplinárky nadále vykonávat.

Aspoň zatím, případem se totiž bude zabývat také vedení Bruslařského klubu. „Skutečnosti nebereme na lehkou váhu a v nejbližších dnech se budeme vzniklou situací zabývat,“ píše se na klubovém webu účastníka Tipsport extraligy. „Stalo se to za účasti jabloneckého týmu ve druhé lize. Já jsem hráčem Benátek nad Jizerou, takže to jde úplně mimo Boleslav,“ líčí muž, jenž je s Vokřálem stále v kontaktu.

VIDEO: Skandál ve druhé lize! Bek Jablonce udeřil sudího holí do krku »

„V nemocnici jsem za ním nebyl, jelikož mi to nedovolilo pracovní vytížení, ale hned druhý den jsem mu volal. Vzápětí také v pondělí a v úterý jsem mu psal. Je zdravotně v rámci mezí v pořádku a nehrozí mu žádné komplikace, za což jsem moc rád. Samozřejmě se budu nadále informovat a klidně ho také v Praze navštívím,“ prozrazuje Tondr. Mezitím se už napadený arbitr přesunul do domácího léčení.

Ještě předtím ale navštívil služebnu táborské policie, která se celým případem začala zabývat. Nutno poznamenat, že z vlastní iniciativy a nikoli ze strany Patrika Vokřála. Tondrovi tak hrozí trestní stíhání. S tím však počítá. „Vždycky počítám s tím nejhorším a jsem připravený úplně na všechno. Byl bych blázen, kdybych si myslel, že se už nic nemůže stát. Pokud něco přijde, tak s tím nic neudělám,“ ví.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz