Ton po nástupu do Sparty: Kde chce posílit? A v čem viděl problém?

Foto: hcsparta.cz

Sparta prochází velkými změnami. Má nového majitele i sportovního manažera. Místo Michala Broše nyní skládá tým Petr Ton.

HokejkaTV

Fanoušky pochopitelně zajímá, jak si povede na přestupovém trhu. „Přišel jsem ke kádru, který je z velké části sestavený," uvedl Ton v rozhovoru pro hcsparta.cz. „Uvidíme, jestli se nám v létě podaří tým ještě doplnit, nebo po dohodě s trenéry přivedeme posily až v průběhu soutěže. Titul se nevyhrává v září."

Už teď nicméně ví, jaké hráče bude shánět. „Rád bych měl k dispozici dva produktivní beky. Na trhu se objevují zajímavá jména, která by mohla pozvednout kreativitu," prozradil na klubových stránkách. „Samozřejmě bych rád získal i produktivního útočníka do 25 let, který se přiblíží k metě dvaceti gólů. Takového hráče ale aktuálně na trhu nevidím."

„Přišel jsem ke kádru, který je z velké části sestavený."

Sparta čeká na titul od roku 2007. Dvakrát za sebou dokonce vypadla hned v předkole play off! „Myslím, že to bylo hlavně v hlavách. Když přišel z Kadaně Kevin Klíma, najednou byl nejlepším hráčem na ledě. To není náhoda," popisuje problém Pražanů v uplynulém ročníku.

„Nevím, proč kluci, kteří měli mít klíčové role, neodváděli výkony, které se od nich očekávaly. Nechci se ale hrabat v minulosti, chci se klukům pokusit nastavit do hlavy věci, které by mohly fungovat," pokračuje Ton v interview pro web Sparty.

„Umíme dobře mluvit o tom, jak makáme, ale nemakáme."

„Největší problém českého hokeje je, že umíme dobře mluvit o tom, jak makáme, ale nemakáme. Jinak by všichni hráči v zahraničí nebyli vždy tak vykulení, jak se v jiných ligách maká i bez trenérů," nastínil Ton, že bude vyžadovat profesionální přístup.

Vůči hráčům – v podstatě svým podřízeným – chce být otevřený. „Už ze své kariéry jsem zvyklý, že za každým úspěchem je pouze tvrdá práce. Aby byl člověk úspěšný, musí si projít krizovými situacemi, nebát se mluvit s hráči o problémech."

I proto Ton nabídl kabině tykání. „Nepřijdu si pořád tak starý, tak jsem všem nabídl tykání. Nevidím v tom překážku a myslím, že dokážu rozpoznat, zda toho někdo zneužívá nebo ne. Mou prací bude nastavit si správně mantinely, aby kluci pochopili mou vizi a tvrdě makali," hlásí Ton pro hcsparta.cz.

„Za každým úspěchem je pouze tvrdá práce."

„Teď je jednoduché o všem mluvit – hlavní bude vše přenést do praxe. Vím, že nedokážu všechno změnit hned," je si vědomý Ton, který už mluvil s trenérem Uwem Kruppem. „Nastínil jsem mu, že bych se chtěl od začátku sezony pohybovat mezi šesti nejlepšími týmy. Slíbil jsem mu, že mu připravím co nejlepší podmínky."

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz