Tomi se trefil poprvé a hned dvakrát. Na hattrick nemyslel. Byl by drahý, ví

Foto: Petr Kotala, hc-vitkovice.cz

30. listopadu 2015, 15:41

Jan Šimek

Skóroval v letním přípraváku proti Havířovu. Pak do prvoligového AZetu odešel sbírat první zkušenosti s mužským hokejem, aby si jej Vítkovice vzápětí stáhly zpátky. V extralize odehrál v rozmezí třech sezon jen devět zápasů. První gól vstřelil v neděli Olomouci a u jednoho zásahu nezůstalo. Nadějný útočník překonal brankáře Konráda ještě jednou a přidal razítko na jednoznačnou výhru Ostravanů v poměru 4:0.

NHL 20

„Už při tom prvním gólu jsem měl velkou radost. Když padl druhý, bylo to ještě lepší. Dva góly jsou parádní,“ směje se Vojtěch Tomi, který se v obou případech prosadil razantní dělovkou. „Trénuju to tréninku, kde mi to tam padá. Teď jsem konečně dočkal i v zápase,“ dodává talentovaný forvard.

Před dvěma roky si odbyl premiéru v nejvyšší soutěži. Startoval ve dvou zápasech a připsal si jednu asistenci. Minulou sezonu si za vítkovické áčko zahrál ve třech utkáních, v letošním ročníku má za sebou zatím čtyři duely a ten poslední mu vyšel náramně. Dvěma zásahy potopil Hanáky a ukončil své čekání na premiérový extraligový gól. „Snažil jsem se o něj dlouho, ale nechtělo to tam spadnout,“ přiznává Tomi. Až teď.

„Nepřekvapil mě. Znám jej od šesté, sedmé třídy. Proto jsme si ho vytáhli z Havířova. Vím, že takové góly dává. Je to jeho parketa. Je jen dobře, že se prosadil.“

Moderátor ve vítkovickém stadionu hecoval jedenadvacetiletého mladíka k útoku na hattrick. „Na něj jsem nepomýšlel. Měl bych to drahé do kasy a navíc už byl závěr utkání. Vedli jsme a měli výhru na dosah,“ pokračuje. Puk, se kterým vstřelil první extraligovou branku, mu schoval spoluhráč Tomáš Kudělka. „Druhý ale ne. Stačí jeden,“ usmívá se.

Bude následovat Erika Němce, jenž nejprve nabral sebevědomí v první lize, a střeleckou formu si z Havířova odnesl do extraligy? „Byl jsem tam, abych se rozehrál a získal zkušenosti v mužské soutěži. Chtěl bych jít v jeho kolejích,“ odpovídá Tomi.

Toho v závěru olomoucký kapitán Martin Vyrůbalík hitem přišpendlil na mantinel a vítkovický mladík se dlouho nemohl zvednout z ledu. Nakonec jej na střídačce musel doprovodit masér. „Nechal tam loket, vyrazilo mi to dech. Nemohl jsem se nadechnout,“ popisuje oběť tvrdého zákroku. Po následné šarvátce pak na trestné lavici odseděl trest za Davida Šticha „Poslal mě tam trenér. Říkal, ať si jdu sednout, že budu aspoň v televizi,“ tvrdí dobře naladěný ostravský rodák.

Radost z jeho výkonu jistě bude mít také jeho přítelkyně Klára Hudečková, která sama úspěšně hraje hokej za Karvinou. „Určitě mě pochválí, bude spokojená. Zatím má větší úspěchy. Přece jen si zahrála na mistrovství světa, byla na akcích v zahraničí,“ uzavírá Vojtěch Tomi.

Sestřih utkání Vítkovice - Olomouc

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz