Tomášek se vrací do extraligy! Až do roku 2022 se upsal Spartě

Foto: hcsparta.cz

Útočník David Tomášek po konci ve Finsku hlásí návrat na česká kluziště, v extralize se na dlouhodobém kontraktu dohodl se Spartou Praha. Klub o tom informoval na svých webových stránkách.

HokejkaTV

„Je to mladý, ambiciózní hráč a navíc náš odchovanec. Ve Spartě působil před svým odchodem do zámoří. Po ukončení smlouvy v Jyväskylä jsme se domluvili na dlouhodobé smlouvě až do roku 2022,“ prozrazuje sportovní ředitel klubu Petr Ton.

David Tomášek se do extraligy vrací z působení ve Finsku, kde hrál druhým rokem. V uplynulé sezoně zazářil 34 body za 12 branek a 22 nahrávek v 58 zápasech, letos stihl před nečekaným rozvázáním smlouvy nasbírat šest bodů v sedmi kláních.

Nyní se člen širšího kádru reprezentace vrací do extraligy. Nikoliv do Pardubic, za které před odchodem na sever Evropy odehrál 153 zápasů, ale do Sparty. Tedy klubu, z nějž ještě jako žák odešel za oceán, kde působil i v Ontario Hockey League.

Třiadvacetiletý útočník bude za pražský tým hrát po dlouhých devíti sezonách. „Vracím se do míst, kde to dobře znám, kam jsem se jako malý kluk chodil dívat na áčko. Je to speciální pocit a rozhodně jsem za to moc rád," říká k příchodu Tomášek.

Nastoupit by měl už v neděli na ledě Mladé Boleslavi.

Soupiska HC Sparta Praha

Brankáři:
Matěj Machovský, Jakub Sedláček, Adam Wolf.

Obránci:
Jeremie Blain, Tomáš Dvořák, Marek Ďaloga, Martin Jandus, Petr Kalina, Jan Košťálek, Michael Krutil, Tomáš Pavelka, Jan Piskáček, Adam Polášek.

Útočníci:
Jan Buchtele, Jiří Černoch, Martin Dočekal, David Dvořáček, Miroslav Forman, Kevin Klíma, Andrej Kudrna, Marek Kvapil, Lukáš Pech, Daniel Přibyl, Tomáš Pšenička, Lukáš Rousek, Vladimír Růžička mladší, Michal Řepík, Robert Říčka, Jiří Smejkal, Matúš Sukel', David Tomášek.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz