Tomáš Zohorna z rodinných důvodů opouští Amur. Je ve hře návrat do Dynama?

Foto: Aleš Krecl, Český hokej

28. ledna 11:38

Václav Jáchim

Od roku 2015 válel za Amur Chabarovsk. Tomáš Zohorna se postupně zařadil mezi klubové ikony, stal se kapitánem a také nejproduktivnějším hráčem týmové historie. Letošní sezonu ale český reprezentant v klubu nedokončí, z rodinných důvodů chystá návrat do Česka.

Aplikace Tipsport extraligy

Účastník Kontinentální ligy o tom informuje na svém webu. S tím, že pro Tomáše Zohornu byl posledním zápasem ten dnešní na domácím ledě proti Ufě. Poté účastník olympijských her 2018 a tří mistrovství světa vyrazí k domovu.

„V průběhu kariéry pro mě byly vždycky na prvním místě zájmy týmu. Ale hlavní v životě je rodina, někdy přijdou chvíle, kdy musíme být pohromadě. S manželku se velmi brzy staneme rodiči," uvedl Zohorna na klubových stránkách Amuru.

Zkušený útočník chce být u narození potomka a nablízku ženě, svoji úspěšnou misi na východě Ruské federace tedy letos předčasně ukončí. „Narození dítěte očekáváme v únoru. Musíme být spolu – zejména s ohledem na všechny problémy spojené s pandemií koronaviru a opatřeními ve světě," doplnil.

V letošním ročníku sehrál Zohorna za Amur 38 utkání KHL, vstřelil šest gólů a přidal 16 nahrávek. Dnešní duel proti Ufě byl jeho poslední. „Chtěl bych vás poprosit, abyste moje rozhodnutí vzali s pochopením," obrátil se na webu Amuru k fanouškům. „Chtěl bych poděkovat vedení klubu za vstřícnost, stejně tak hráčům, trenérům i všem příznivcům," doplnil.

Foto: hcamur.ru

Třiatřicetiletý rodák z Havlíčkova Brodu přišel do Chabarovsku před sezonou 2015 z Pardubic. Jelikož tuzemský přestupní termín končí v neděli, může Zohorna dokončit ročník doma. Dynamo ho do služeb v minulosti lákalo několikrát, letos by to mohlo klapnout, neboť tomu nahrávají okolnosti. Tohle řešení by do sebe zapadalo.

Zohorna chce být s rodinou, což by při angažmá v Pardubicích platilo. Jsou tu i jiné důvody. Dynamo lační po úspěchu a touží kádr co nejvíc posílit. Amur má před sebou posledních deset zápasů základní části KHL, za postupem do play off zaostává o 17 bodů. Navíc se proslýchá, že v Chabarovsku mají potíže s vyplácením mezd. Podle ruských zdrojů dlužil klub hráčům výplaty za prosinec a snad i za dřívější období.

Ohledně případného návratu Tomáše Zohorny do TELH bude jasno nejpozději do konce víkendu. Ostřílený reprezentant do budoucna připouští, že se s Amurem možná nerozloučil nadobro. „Chabarovsk zaujal v mém srdci zvláštní místo. Možná se ještě uvidíme, v každém případě si vás budu pamatovat na celý život," uzavřel na stránkách ruského klubu.

Foto: Aleš Krecl, Český hokej

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz