Tomáš Zohorna burcuje: Rusové chtěli zlato. Ale vyhrát nás nenechají!

Foto: Aleš Krecl, Český hokej

(BRATISLAVA, od našeho zpravodaje) V utkání proti Kanadě předvedl velmi dobrý výkon. Tomáš Zohorna hrál s chutí, dřel, poctivě doloval kotouče a hrnul se do koncovky. Jako jediný z českých hokejistů dokázal překonat brankáře Murrayho, což mu radost neudělalo. Češi totiž padli 1:5.

HokejkaTV

Dnes od 15:45 hodin čeká národní tým poslední duel na světovém šampionátu. V Bratislavě vyzve tým Ruska, který v semifinále selhal proti Finku a po porážce 0:1 musí do zápasu útěchy. "Jak Rusy znám, chtěli zlato, nebo nic. Ale vyhrát nás nenechají. Nic zadarmo nám nedají," upozorňuje útočník Amuru Chabarovsk.

Bude před zápasem těžké najít fyzické, nebo spíš psychické síly?
Těžké to bude. Ale je to poslední zápas na turnaji. Dáme do toho všechno, medaili chceme. I kdybychom měli padat na hubu, dáme do toho všechno, abychom medaili udělali.

Co na sbornou bude platit?
To jsme věděli před prvním zápasem. Hráli jsme s nimi, víme, jak na ně. Už jsme se připravovali a nyní je to podobné. Bude rozhodovat, abychom nebyli vylučovaní, protože v přesilovkách jsou hodně dobří.

Ještě se vám hodní hlavou bitva s Kanadou? Proč to nevyšlo?
Myslím, že zápas byl vyrovnaný. V nějakých úsecích jsme byli i lepší. Rozhodlo to, že jsme udělali velké chyby v obraně. Dostávali to volní hráči, kteří dávali góly.

Máte na mysli především kanadský gól na 0:2, který padl po deseti vteřinách druhé třetiny?
Náročný moment. Něco si řekneme, chceme to zvednout, dát góly. A najednou ho dostaneme. Bylo to těžké. Celý zápas to bylo vyrovnané, z naší strany chybělo, že jsme nešli moc před bránu. Neclonili jsme, nechodili na dorážky. Pro gólmana bylo lehčí chytat střely. Ale stalo se, dnes je nový zápas. Pořád jde o medaili. A proto tady jsme.

Prostor před vlastní brankou si Kanaďané dokáží pohlídat, co říkáte?
Čistili to, nás to bolelo. Před bránou je to boj, tam hodně rozhodlo, že jsme to Murraymu ulehčili.

Jedinou českou trefu jste zařídil za stavu 0:5. Má člověk vůbec z gólu radost?
Nemá. Raději bych, kdybychom vyhráli a nedal jsem góla. Ale to už je jedno.

Naděje české reprezentace v klíčových bitvách často ničí mizerná koncovka. Už to snad ani není náhoda.
Na náhodu nevěřím a náhoda to není. Je to zápas o všechno, buď jdeš do finále, nebo o třetí místo. Nevím, co se stalo. V obraně nám tam chyběly věci a Kanaďané to potrestali.

Soupeř má kvalitu na nejvyšší úrovni, i to hraje roli, že?
Když jdete do semifinále, je tam vždy soupeř, který potrestá každou chybu. Počítali jsme s tím, ale i my jsme super tým. Čtyři účastníci semifinále jsou vyrovnaní. Co k tomu říci... Hraje se na góly.

Dnes vás čekají Rusové, s nimiž jste ve skupině prohráli 0:3. Zvýší motivaci i skutečnost, že to můžete protivníkovi vrátit?
Už bylo hodně důležitých zápasů, které jsme s nimi prohráli. Je to boj o medaili, kterou chceme.

Sborná je frustrovaná, s utkáním o třetí místo určitě nepočítala.
Jak je znám, chtěli zlato, nebo nic. Nemyslím si, že nám to dají zadarmo. Že nás nechají nás vyhrát. Bude to těžké!

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz