Tomáš Mikúš se vrací do extraligy, posílí útočné řady Karlových Varů

Foto: Zdeněk Polák, hc-olomouc.cz

Energie hlásí zajímavou posilu, její ofenzivu rozšíří slovenský reprezentant Tomáš Mikúš, který se na západ Čech stěhuje z Nitry. Bývalý útočník Mory se v Karlových Varech upsal na sezonu a už se zapojil do tréninku s novými spoluhráči. Klub o tom informuje na svém webu.

Nový fanshop

„Tomáše znám ještě z působení ve Skalici, kdy jsem mu v šestnácti letech dal šanci v áčku. Jeho kariéra šla nahoru a hned další sezonu už hrál KHL za Slovan Bratislava. Je to přímočarý, dobře bruslící hráč s výbornou střelou,“ popisuje novou akvizici Martin Pešout.

„Slibuju si od něj, že do našeho hokeje přinese ten správný drajv a že nám pomůže vylepšit čísla v přesilovkách.“

„Slibuju si od něj, že do našeho hokeje přinese ten správný drajv a že nám pomůže vylepšit čísla v přesilovkách,“ dodává karlovarský trenér na adresu slovenského útočníka, který se v uplynulém ročníku představil v barvách Nitry, kde se mu střelecky dařilo.

Kdyby MS odehrál, tak by asi neskončil v Karlových Varech

Tomáš Mikúš ve 46 zápasech nastřílel 27 branek a byl čtvrtým nejlepším střelcem celé ligy, celkem nasbíral 39 bodů a jeho zdařilé výkony oslovily také reprezentačního trenéra Craiga Ramsayho. O světový šampionát v Dánsku ale nakonec přišel z důvodu zranění.

Foto: Facebook HC Energie Karlovy Vary

„Na konci loňského ročníku, který se mu v Nitře vydařil, přišel smolně o mistrovství světa. Pro nás to možná bylo trochu štěstí, protože kdyby šampionát odehrál, tak by asi neskončil tady ve Varech,“ přiznává Martin Pešout po příchodu čtyřiadvacetiletého hráče.

Střetnutí Energie s Vervou budou pro bratry určitě pikantní

Bronzový medailista uplynulé sezony se do extraligy vrací po roční pauze. Před odchodem zpátky na Slovensko hrál dva roky za Olomouc, kde se v jednom týmu potkal také se svým bratrem Jurajem. Ten teď obléká dres Litvínova a oba se tak utkají jako soupeři.

Přestupy v TELH: Ze zámoří se vrací 6 hráčů, 7 odchází do NHL »

Tomáš Mikúš je třetí posilou Energie před novým ročníkem Tipsport extraligy. Už dřív do klubu přišli na roční hostování z Komety zadák Lukáš Vágner a útočník Tomáš Havránek. V týmu je navíc na zkoušce také forvard Marek Švec, který naposledy hrál za Prostějov.

Bratři Tomáš (vlevo) a Juraj (vpravo) Mikúšovi

Bratři Tomáš (vlevo) a Juraj (vpravo) Mikúšovi | Foto: Karolina Martinková, hc-olomouc.cz

Příchody do HC Energie Karlovy Vary

Lukáš Vágner (Kometa Brno)
Tomáš Havránek (Kometa Brno)
Marek Švec (Prostějov, zkouška)
Tomáš Mikúš (Nitra)

Odchody z HC Energie Karlovy Vary

Henri Tuominen (konec kariéry)
Daniel Vrdlovec (Ústí nad Labem)
Tomáš Rohan (Sokolov)
Matěj Zadražil (Sokolov)
Adam Rulík (Sokolov)
Tomáš Harkabus (Jihlava, zkouška)
Martin Osmík (Jihlava, zkouška)
Michal Vachovec (neznámo)
Milan Davídek (neznámo)
Martin Weinhold (neznámo)
Tomáš Kvapil (neznámo)

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz