Tohle naštve! smutní Slováci po kruté porážce s Kanadou

Foto: iihf.com

13. května 23:54

Adam Bagar

(KOŠICE, od našeho zpravodaje) Neskutečný mač, kterému nic nechybělo. Emoce, vynikající atmosféra, sporné momenty a hlavně góly. To vše ale se smutným slovenským koncem, pořádající tým po výborném výkonu podlehl Kanadě 5:6 gólem z úplného závěru.

HokejkaSHOPvanoce

Do konce třetí třetiny chybělo pouhých 1,8 sekund, když Mark Stone prostřelil Marka Čiliaka a zmrazil zaplněnou košickou arénu. „Tohle určitě nasere! Ale takový je bohužel někdy sport. Musíme na to zapomenout,“ hlásí zklamaný slovenský kapitán Andrej Sekera.

Klíčová trefa padla v přesilové hře, když se podražením provinil Erik Černák. „Kanaďané mají spoustu dobrých hráčů, navíc mi přišlo, že jsme v poslední minutě byli až příliš pasivní, takoví zatažení. A oni toho využili,“ mrzí Sekeru po pořádně krutém rozuzlení bitvy.

„Jestli byl hokej spravedlivý? Myslím, že byl. Oni prostě využili svoje šance, my bohužel ne. Klíčové byly přesilovky, zahráli je lépe,“ přiznává Sekera. Zatímco Slováci vytěžili z šesti trestů soupeře jen gól, Kanaďané potrestali pět domácích vyloučení třemi trefami.

Ale jinak se domácí neměli zač stydět, sehráli dech beroucí zápas, který nepostrádal prakticky nic. A jedenáct gólů bylo třešničkou. „Hodně jsme stříleli, měli hráče před bránou a doráželi. To je recept na každého soupeře,“ říká obránce k pěti vstřeleným brankám.

Slováci soupeře přestříleli 31:28, vedli rychle 2:0, pak 4:2, ale nic z toho nestačilo. „Určitě je to škoda, měli jsme to udržet. Ale takový je někdy sport,“ krčí rameny Andrej Sekera. Smolná prohra podle něj s výběrem kanadského kouče Craiga Ramsayho nic neudělá.

„Nebyli jsme favoritem, snažili jsme se prostě získat nějaké body, ale bohužel to nevyšlo. Je potřeba se z toho poučit, rychle zapomenout. Teď si oddechneme a ve středu nás čeká hodně důležité utkání s Německem,“ vyhlíží pravděpodobnou bitvu o čtvrtfinále.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz