To jsme tak hloupí? ptá se kritický Kubiš na fauly v Třinci

Foto: Daniel Klement, hc-olomouc.cz

V minulém týdnu porazil Zlín v klíčovém záchranářském boji Kladno (3:1) a zacítil naději na odvrácení přímého sestupu. O to víc potřeboval uspět na ledě úřadujícího šampiona, který musel po koronavirové karanténě a deseti dnech bez utkání značně obměnit své stavy. I s mnoha náhradníky a v improvizovaném složení však Třinec potrestal fauly Moravanů a došel si pro pohodlnou výhru 6:2.

Týden hokeje 2022

Oceláři měli o motivaci navíc. Na startu týdne žádali o odložení utkání dva nejbližší soupeře, jenže zatímco Olomouc na dohodu přistoupila, Berani ji odmítli.

Dvougólový střelec Aaron Chmielewski po zápase přiznal, že takový přístup přiměl Třinec k lepšímu výkonu. Navíc debut v extralize si díky tomu odkroutili jeho dva kolegové z polské reprezentace – Filip Komorski a Alan Lyszczarczyk.

„Liga je nahuštěná. My nemáme tolik široký kádr, takže dokud jsou kluci pohromadě, hrávat budeme. Ale šlo o domluvu vedení, my jsme to neřešili,“ ozval se za zlínskou kabinu Pavel Kubiš, který vlastnoručně zařídil oba góly svého týmu.

Mnohem víc ho ovšem pálilo naivní chování spoluhráčů. Jen za první třetinu Berani posbírali deset trestných minut, tři fauly spáchali proti Marku Daňovi. Ten pak jednu z přesilovek potrestal a navýšil skóre na 3:1.

„Mysleli jsme si, že nás v Třinci nebudou vylučovat, nebo že Daňa zbijeme, a ještě dostane dvě minuty soupeř?"

„Splnil si svou práci na jedničku. Nevím, jestli jsme tak hloupí? Mysleli jsme si, že nás v Třinci nebudou vylučovat, nebo že Daňa zbijeme, a ještě dostane dvě minuty soupeř?“ tázal se kapitán. „Zkrátka Daňo svou úlohu zvládnul a my jsme za to pykali.“

Kubiš se dvakrát prosadil po čtyřech bodově hluchých partiích, odmítl ovšem, že by na domácí straně vnímal nějaké zásadní oslabení. A to navzdory faktu, že Slezané vepsali do sestavy hned šest nových tváří.

Kromě zmíněných Poláků to byli obránci Jakub Teper a Daniel Krenželok a společně s nimi útočníci Jakub Šlahař a Vladimír Svačina. Minimálně posledně jmenovaný si třemi asistencemi řekl o větší pozornost.

„Věděl jsem, že přijedou kluci z Frýdku-Místku, kteří hokej hrají dlouhé roky. Chtěli se ukázat. Oceláři dokážou nahradit každého,“ míní Kubiš, který vykřesal zlínskou naději během oslabení ve druhé třetině.

„Když jste poslední, psychika stojí za… no, budu slušný, není dobrá."

Pak už nicméně led patřil celku zpod Javorového. Kurovský, Jaroměřský a Nestrašil dokonali luxusními trefami v závěrečné pasáži skóre 6:2.

„Pořád taháme za kratší konec provazu. Sezona se krátí a já nemůžu jinak než být po takovém výkonu kritický. Za poslední dva zápasy není na čem stavět. Když jste poslední, psychika stojí za… no, budu slušný, není dobrá. Ale kdo ji nemá, tak si ji musí vybudovat.“

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz