To je smůla... Sedmnáctka ztratila semifinále minutu a půl před koncem

Foto: Studio Cartier

11. listopadu 2017, 9:37

Martin Voltr

Čeští hokejisté do 17 let si na World Hockey Challenge o zlato nezahrají. S výběrem Kanady "Red" sehráli v semifinále vynikající bitvu, dlouho se přetahovali o postup, jenže v čase 58:30 inkasovali rozhodující gól na 2:3. Dnes od 22:30 je tak v Dawson Creeku čeká zápas o bronz s domácím týmem bílých.

HokejkaTV

Parádní čtvrtfinálové vítězství nad Ruskem české hokejisty nakoplo. Hned v sedmé minutě otevřel skóre Adam Najman, když se krásně protáhl mezi obránci a sám před brankářem nezaváhal. Kanaďané však šťastně srovnali ještě před přestávkou, v protiútoku odrazil puk o dojíždějícího českého hráče Lafreniere.

Ve druhé třetině se scénář otočil. Další kanadské přečíslení využil Wong, načež krásnou střelou od pravého mantinelu vyrovnal Jaromír Pytlík. Když se základní hrací doba chýlila ke konci, už to vypadalo na prodloužení. Tři minuty před koncem ale Češi hráli v šesti a šli do oslabení, které se jim vymstilo. V čase 58:30 trefil Parent brusli bránícího hráče, který kotouč skopl za bezmocného gólmana Lukáše Paříka.

Taková porážka mrzela české mladíky snad víc, než kdyby prohráli o pět gólů... „Odehráli jsme vyrovnané utkání, ve kterém jsme si smolně dali dvě vlastní branky. Je kruté, že rozhodující vlastní gól padl v oslabení v 59. minutě,“ mrzí hlavního trenéra Petra Hakena. „Pozitivní bylo, že jsme se poprvé na turnaji herně vyrovnali zámořskému týmu,“ chválí však výkon svých svěřenců.

Zklamání teď ale musí rychle hodit za hlavu. O zlato z nejprestižnější světové akce sezony si nezahrají, ve hře je pořád ale hodně – bronzové medaile. V cestě jim teď stojí tým Kanady "White", s nímž v základní skupině prohráli vysoko 2:7. Zápas startuje ve 22:30 českého času.

Výsledky semifinálových zápasů:

KANADA RED – ČESKO 3:2 (1:1, 1:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 16. Lafreniere (Holloway, Suzuki), 29. Wong (Coe, Lafrenière), 59. Parent (Simoneau) – 8. Najman (Rašín), 38. Pytlík (Peterek, Kubíček).
Vyloučení: 3:2.
Využití: 1:0.
Střely na branku: 32:27 (11:11, 12:7, 9:9).
Kanada Red: Cavallin – Barron, Brand, Rhinehart, Byram, Kammerer, Ortiz, van de Leest – Cozens, Simoneau, Krebs – Coe, Washkurak, Lafreniere – Wong, Suzuki, Parent – Russell, Holloway, Tracey - Budgell.
Česko: Pařík – Mlčák, Haš, Kučeřík, Kubíček, Homola, Rašín, Poizl – Lang, Přikryl, Koffer – Teplý, Najman, Toman – Barinka, Vitouch, Pšenička – Morong, Peterek, Pytlík – Jouza.

USA – KANADA WHITE 9:1 (4:0, 2:1, 3:0)

Utkání o 5. místo:
RUSKO – FINSKO 5:4 (2:0, 2:2, 1:2)

Utkání o 7. místo:
KANADA BLACK – ŠVÉDSKO 4:2 (0:0, 3:2, 1:0)

Záverečný program World Hockey Challenge

Sobota 11. listopadu:
22:30 Utkání o 3. místo Kanada White – Česko (Dawson Creek)

Neděle 12. listopadu:
03:00 Finále USA – Kanada Red (Dawson Creek)

Začátky utkání jsou uvedeny v českých časech.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz