To je síla! Třinec půjde za obhajobou se SUPERobranou

Foto: Lukáš Filipec, hcocelari.cz

Oceláři během léta udrželi všechny klíčové obránce z mistrovského kádru. Ba co víc: ještě posílili o reprezentanta Tomáše Kundrátka!

HokejkaSHOPvanoce

Jejich zadní řády nyní připomínají extraligový All-Star tým. A vzhledem k tomu, že v brance stojí Patrik Bartošák, budou se Třinci dávat góly hodně těžce.

Tomáš KUNDRÁTEK. Hrál v NHL, na olympiádě, Světovém poháru i několika MS. A je v nejlepším hokejovém věku. 

Lukáš KRAJÍČEK. Krajíček přišel o závěr uplynulé sezony kvůli následkům po otřesu mozku. Teď už je prý fit. A když je zdravý, tak patří k absolutní extraligové špičce. Ve 31 zápasech minulé sezony získal 21 bodů.

David MUSIL. Urostlý Musil se zařadil k nejlepším defenzivním bekům Tipsport extraligy. Hrál tak dobře, že si vysloužil nominaci na MS, kde se objevil i v první obranné dvojici.

Guntis GALVINŠ. Také Galvinš se zúčastnil letošního šampionátu na Slovensku. Lotyšský reprezentant měl v Třinci úžasné analytické statistiky a patřil k nejlepším obráncům pro hru 5 na 5.

Vladimír ROTH. Pravidelně sbírá okolo půl bodu na zápas. V extraligové minulosti už v základní části pokořil i třicetibodovou hranici. 

Milan DOUDERA. Třinecká obrana je tvořena v podstatě jen hráči s reprezentačními zkušenostmi. Doudera to dokonce v roce 2016 dotáhl až na MS. U Ocelářů přidá šestou sezonu, je tedy skutečným pilířem zadních řad.

Martin GERNÁT. Do Třince loni přišel na zkoušku a i přes velkou konkurenci se prosadil. Vedl si až nad očekávání dobře: v 61 zápasech zaujal 25 kanadskými body (8+17).

Na třinecké soupisce jsou dále i Marian Adámek, Jakub Matyáš a Filip Haman. Na farmě ve Frýdku-Místku pak začnou Patrick Kudla nebo Jan Zahradníček. V obraně navíc klidně může zaskočit univerzál Vladimír Dravecký.

Pomůže hvězdná defenziva k mistrovskému doublu? 

Změny v HC Oceláři Třinec

Příchody
Patrik Bartošák (G, Vítkovice)
Petr Kváča (G, České Budějovice)
Tomáš Kundrátek (O, Davos, ŠVÝ)
Patrick Kudla (O, Nové Zámky, SVK)
Patrik Hrehorčák (Ú, Rouyn-Noranda, QMJHL)
Michal Kvasnica (Ú, Portland, WHL)
Matěj Stránský (Mora, SWE)

Odchody
Šimon Hrubec (G, Kunlun, KHL)
Peter Hamerlík (G, Bratislava Capitals 2)
Pavel Kantor (G, Sheffield, VB)
Jan Bartko (O, Ticino, ŠVÝ2)
David Cienciala (Ú, Mladá Boleslav)
Patrik Husák (O, Poruba)
Vít Christov (Ú, České Budějovice)
Ethan Werek (Ú, Kunlun)
Vladimír Svačina (Ú, neznámo)
Jonáš Peterek (Ú, Calgary, WHL)

Foto: Lukáš Filipec, hcocelari.cz

Aktuální soupiska HC Oceláři Třinec

Brankáři: Patrik Bartošák, Petr Kváča.

Obránci: Marian Adámek, Milan Doudera, Guntis Galvinš, Martin Gernát, Filip Haman, Lukáš Krajíček, Tomáš Kundrátek, Jakub Matyáš, David Musil, Vladimír Roth.

Útočníci: Martin Adamský, Vladimír Dravecký, Jan Hladonik, Patrik Hrehorčák, Erik Hrňa, Aron Chmielewski, David Kofroň, Michal Kovařčík, Ondřej Kovařčík, Michal Kvasnica, Tomáš Marcinko, Štěpán Novotný, Jiří Polanský, Martin Růžička, Petr Vrána, Matěj Stránský.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz