To finále nám pořád nějak uniká, smutní Frolík. Co zlepšit na Rusy?

Foto: Aleš Krecl, Český hokej

(BRATISLAVA, od našeho zpravodaje) Česká reprezentace se vyrovnává s dalším semifinálovým zklamáním. Do finále se národní tým podíval naposledy v roce 2010. „Pořád je ale o co hrát," říká Michael Frolík po porážce s Kanadou.

HokejkaTV

Zlatý sen nevyšel.
Bolí to, je to nepříjemné. To finále jsem si ještě nezahrál... Je to škoda. Věděli jsme, že Kanada je tak nějak hratelná, bohužel nám ale hodně odskočili, dali pár gólů a ten zápas už pak byl rozhodnutý. Těžko se to pak ke konci dohrávalo. Není to jednoduché, musíme na to ale zapomenout.

Byl to další z řady semifinálových zápasů, ve kterém Česko nedávalo góly. Čím to je?
Tak... Já myslím, že jsme si tam nějaké šance vypracovali, ale mají výborného gólmana – když jsme se do šance dostali, tak to Matt Murray slušně pochytal. Nevím... Málo jsme mu asi clonili, nebyli jsme asi v brankovišti tak nepříjemní a důrazní. Když dáte jen jeden gól, těžko se vyhrává. A pět jsme jich dostali, to se taky těžko vyhrává. Ten zápas nám moc nevyšel. Je to blbé a bolí to. Pořád je ale ještě o co hrát.

Kdy se ten zápas lámal?
Jak dali první gól, tak se uklidnili. Pak přišel ještě ten vstup do druhé třetiny... Síma (Dominik Simon, pozn. red.) zlomil hokejku a oni z toho hned po deseti vteřinách dali gól. To je zase nakoplo. Nějaké šance jsme si vytvořili, Murray ale bohužel odchytal výborný zápas. Myslím si, že i za toho stavu 0:3, pokud bychom dali kontaktní gól, se to ještě mohlo otočit. Ten náš gól ale přišel hrozně pozdě. Oni tu hru kontrolovali a hráli si, co potřebovali. My jsme je pak už jen naháněli. 

Bylo to psychicky náročné, když šance byly, ale ten gól ne a ne přijít?
Snažili jsme se to nějak rozhodit, prohodit lajny. Něco změnit, ale... 

Obránce Jan Kolář mluvil o herní nedisciplinovanosti – v tom smyslu, že jste prý věci dělali jinak než v předchozích zápasech.
No, soupeři, které jsme měli předtím, nejspíš nebyli v ofenzivě takhle kvalitní jako Kanada. Když mají nějakou loženku, jsou tam střelci, kteří to umí dát. V každé lajně. Defenzivně to od nás samozřejmě nebylo ideální. Dostali jsme pět gólů – a s tím se těžko vyhrává. Jestli chceme proti Rusku uspět, tak v té obraně musíme být daleko lepší. Víme, koho zítra máme...

A co ještě zlepšit do zápasu o bronz?
Vše se to bude odvíjet právě od defenzivy. Víme, jak jsou šikovní a nepříjemní v šancích. Vyzkoušeli jsme si to ve skupině a ten zápas se nám úplně nepovedl. Doufejme, že se z toho ponaučíme. Koukneme se ještě na video. Musíme to rychle hodit za hlavu, jít se vyspat a připravit se na zítřek. 

I bronzová medaile je velké lákadlo. Bude proto snadné zklamání hodit za hlavu?
Teď po zápase to bolí, je to nepříjemné. To finále nám pořád nějak uniká, nemůžeme se tam dostat... Musíme si ale věřit mezi sebou. Ta šance tam je, můžeme to vyhrát. Je to těžký soupeř, nebude to lehké, ale ta medaile tam ještě je.

Není problém, že hrajete už ve tři odpoledne?
Rusáci mají pár hodin navíc na to, aby si odpočinuli. Asi se jim bude spát trošku líp než nám. Pro oba týmy to ale bude podobné: oni taky měli těžký zápas. 

Neříkáte si, že podruhé na turnaji vás už neporazí?
Tak oni nás porazili už v Brně, tady taky... Víme, co tam mají za hvězdy. Uvidíme, co trenéři vymyslí za taktiku. Musíme líp bránit. Proti nim můžete uspět jen, když budete dobře bránit. Já tedy ty Finy neviděl, ale asi museli dobře bránit, když vyhráli s nulou. To není nic jednoduchého. Musíme proto hrát dobře dozadu a vycházet z protiútoků.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz