Tlak si nechci připouštět, hlásí Francouz. Jeho přítelkyně zatím nedorazí

Foto: Karel Švec, ČSLH

13. února 11:52

Jan Šimek

(KANGNUNG, od našeho zpravodaje) Trenérský tým české reprezentace jej zvolil za brankářskou jedničku. Pavel Francouz bude hájit klec národního týmu v prvním utkání olympijského turnaje proti výběru domácí Jižní Koreje. Předpokládá se, že pokud se gólmanovi Čeljabinsku bude dařit, mohl by v české brance vydržet celý turnaj. „Budu se snažit odvést co nejlepší práci,“ slibuje Francouz.

Nový fanshop

Post jedničky s sebou určitě přinese i větší tlak a očekávání. „Není to žádná novinka. Tohle vědomí je naší celoživotní náplní. Budu se snažit nepřipouštět si žádný větší tlak a chytat pořád stejným způsobem,“ tvrdí.

Debutant Řepík: Moc si toho vážím, chci si OH užít

„Chytání je pořád stejné. Ať už začínáte na střídačce, nebo ne. Nejhorší by bylo něco měnit a snažit se vymýšlet nové věci. Budu se snažit držet se starého zaběhnutého režimu,“ dodává Pavel Francouz.

Do branky ovšem půjde s jasným vědomím. Už ví, jakou má pozici. „Těžko se to posuzuje. Teď mě trenér zvolil jako jedničku, ale příští zápas to může být jinak. Roli to může hrát v tom, že člověk ví, na čem je. Víme to všichni tři. Hlavně doufám, že se nám bude dařit a budeme v turnaji úspěšní. Budu se snažit odvést co nejlepší práci,“ povídá.

Hokej v Asii? Vždy se zajímavou atmosférou

Čeští hokejisté půjdou do boje poprvé už ve čtvrtek, kdy narazí na jihokorejský tým. „Snaží se hrát do obrany a čekat na brejkové situace. Podobný zápas to byl s Finskem. Mezinárodní hokej je dneska tak postavený, že se všechny týmy snaží hrát dozadu. Doufám, že dáme nějaké góly a zápas zvládneme,“ usmívá se.

„Osobně si myslím, že nejvíce nebezpečná bude jejich první lajna naturalizovaných Korejců. O nich budeme určitě vědět,“ dodává gólman Čeljabinsku.

Růžička před odletem do Koreje: Milana je mi líto

Zápas proti národnímu týmu je beznadějně vyprodaný. „Jak jsme hráli s Finy v Soulu, už to něco napovědělo. Je to podobné jako když jsme hráli v Šanghaji. Aréna spíš zahučí,“ popisuje Francouz. „Zažil jsem, že jsme dali jako soupeř gól po půlminutě hry a celý stadion se začal radovat. Vzápětí jsme dostali gól my a radovali se znovu. To bylo fakt zajímavé,“ směje se.

Budou mu přímo v Jižní Koreji fandit blízcí? „Zatím ne. Snažili jsme se něco sehnat. Moje přítelkyně chtěla přiletět se sestrou a s taťkou. Něco jsme hledali, ale už to bylo rozebrané, takže spíš počkají a uvidí podle situace,“ vysvětluje Francouz.

Foto: Pavel Lebeda, Český olympijský tým

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz