Tlak na gólmany je úplně všude, říká Laco po sparťanské premiéře

Foto: Jan Beneš, hcsparta.cz

Sparta se o Vánocích dostala do pohody, vyhrála třikrát za sebou. Ale na začátku nového roku další vítězství nepřidala a přes výborný vstup do zápasu podlehla Ocelářům 3:5. " Za stavu 2:0 jsme měli být trochu trpělivější," myslí si brankář Ján Laco po své premiéře v pražském klubu.

Plekanec Chance liga

Při vítězné sérii z konce roku předváděl výborné výkony Sami Aittokallio, který dovolil Brnu, Liberci a Olomouci dohromady jen čtyři góly. Jenže z utkání s Oceláři jej vyautovalo zranění, finský gólman se neobjevil ani na střídačce. „Sami měl nějaké problémy, takže se čekalo, jak to dopadne. Nakonec jsem se na srazu před zápasem dozvěděl, že jdu do brány,“ líčí Ján Laco na klubovém webu Sparty.

Zpočátku si mohl libovat nad hrou svých nových spoluhráčů. Pražané začali výborně, v úvodu soupeře zatlačili a ve 12. minutě se už radovali ze zaslouženého vedení 2:0. „Měli jsme skvělý začátek, soupeře jsme tam k ničemu nepustili,“ pokyvuje Laco. „Ale za toho stavu jsme měli být trpělivější a naše vedení udržet déle. Kdybychom první třetinu ustáli, mohli jsme pomýšlet na jiný výsledek,“ dodává.

Spartu potopila vlastní nedisciplinovanost, Oceláře naopak přesilové hry nastartovaly. Nejdřív Martin Růžička 21. brankou v sezoně využil vyloučení Andreje Kudrny a přesně s návratem Richarda Jarůška z lavice hanby smazal manko Lukáš Krajíček. „Věděli jsme, že mají dobré přesilovky, ale udělali jsem fauly, které vlastně rozhodly,“ mrzí Jána Laca, jenž ve druhé části lovil z klece další tři puky.

Chytalo se mi dobře, říká Laco po debutu ve Spartě

Spartě nevyšel nástup do prostřední třetiny, přestřelka pokračovala a v čase 27:03 svítilo na světelné kostce divoké skóre 3:5. A to vydrželo až do konce utkání. „Škoda té druhé části. Chytalo se mi dobře, měl jsem ze zápasu dobré pocity, ale chtělo to nějaké body,“ uvědomuje si Laco, který ve Spartě necítí nějaký větší tlak na gólmany. „Ten je podle mě úplně všude,“ přiznává po svém debutu.

Pražané nenavázali na předchozí tři povedená vystoupení, z nichž vytěžili plný počet devíti bodů. „Po deseti zdařilých minutách a dvou gólech se nám trošku splašily hlavy. Mysleli jsme si, že to půjde samo. Zaspali jsme navíc začátek druhé třetiny a začali hrát netaktický splašený hokej. Hráči se pak snažili, ale chyběl už jim klid na hokejkách,“ popisuje porážku sparťanský trenér Jaroslav Nedvěd.

Sestřih utkání HC Sparta Praha – HC Oceláři Třinec

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz