Titul, historická blamáž a loučení. Švédský mistr světa končí kariéru

Foto: Markéta Křížová

9. června 21:35

Adam Bagar

Švédský reprezentační brankář Viktor Fasth se rozhodl ve 38 letech ukončit bohatou kariéru, během níž si zachytal i v NHL, v KHL, na olympiádě v Pchjongčchangu či na pěti světových šampionátech.

Fanshop národního týmu

Na velkých akcích slavil dvě medaile. V roce 2017 bral v Kolíně nad Rýnem zlato, v Bratislavě o šest let dřív stříbro a navrch slušnou porci individuálních ocenění.

Letos se do reprezentace vrátil a svými výkony si řekl o nominaci na MS v Rize, kde se ukázal ve dvou střetnutích – při porážce 3:4 s Dány a vítězství 4:1 nad Brity.

Duel s ostrovní zemí byl nakonec tím posledním v jeho bohaté kariéře. Po historické blamáži Švédů, kteří poprvé chyběli ve vyřazovací fázi turnaje, oznámil konec.

„Moje srdce už chce více než tělo. Cítím, že je už správný čas skončit,“ řekl švédským médiím Fasth, jenž po štacích v NHL či KHL strávil poslední čtyři roky doma.

A bude na ně jistě rád vzpomínat. Za Växjö Lakers odchytal dohromady 141 zápasů a přispěl k zisku dvou švédských mistrovských titulů, slavil v roce 2018 i letos.

Do NHL nebyl Fasth nikdy draftován. Přesto v letech 2013 až 2015 odchytal 63 utkání za Anaheim a Edmonton, dalších osm duelů přidal na farmě v AHL za Norfolk.

Foto: Michal Eger

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz