Theodor z Chipmunků? Takový vyžránek jako já, culí se Mareček

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Další díl ze seriálu Příběhy masek napsal patnáctiletý Martin Mareček, který do červeného podkladu doladil pohádkové veverky, vysněné číslo i vtipný slogan o čistém kontě.

Fanshop národního týmu

Dominantou celé grafiky je jednoznačně trojice veverek z filmu Alvin a Chipmunkové. „Mám je tam už od své první helmy. Když jsem byl malý, vyšel první díl, na který jsem se hrozně těšil a hrozně mě mrzelo, že jsem se na něj nemohl dostat do kina, protože všechno bylo plné. Všichni na to v tu dobu letěli,“ vypráví Martin Mareček.

„Později mi táta koupil cédéčko k Vánocům, takže jsem se koukal každý den. Na první helmu mi dal Chipmunky táta, na další dvě už jsem si je dal sám. Už se mi několikrát snažili vnutit, že tam dají jenom jednoho, aby to nebylo přeplácané, ale já jsem chtěl vždycky tři,“ pokračuje.

Brankáři...
...jediní muži, po kterých jdou ženy, i když mají čisté konto.

Animovaná komedie o veverkách prožívajících různá dobrodružství si patnáctiletého brankáře získala nadobro. „Pořád je to moje oblíbená pohádka. Vzhledem k tomu, kolik má dílů, přesahuje od dětství až do teď. Získala si mě asi tím menším a tlustějším Theodorem, to byl takový vyžránek stejně jako já, takže jsem se v něm trochu viděl,“ culí se.

Foto: Archiv Martina Marečka

Motivační hesla nejsou na brankářských přilbách žádnou výjimkou, ale vtípky zase tak obvyklé nejsou. „Viděl jsem to na Instagramu. První jsem to chtěl mít na zadním krytu, ale helma je jiné stavby, takže tam bylo moc řemínků a nevešlo by se to tam, takže to je vepředu. Poprvé jsem měl masku na výběrech, kde se tomu všichni včetně trenérů smáli, takže to má úspěch. Je to taková legrace,“ říká Mareček.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Další drobnou zvláštností je číslo na čele a vlastnoruční podpis na bradě. „Číslo mám po Petru Mrázkovi, ale ještě v žádném klubu se mi ho nepodařilo dostat i na dres. Mám ho na každé helmě, je to takový sen, abych ho měl jednou i na dresu, ale zatím se mi to nepovedlo. Takže ho mám aspoň na čele, kde se tak hezky rozplývá u Chipmunků. Na bradu se více hodil můj podpis, byl to i můj vzor, ale teď už se podepisuju jinak – je to větší čmaropis,“ popisuje mladý gólman.

Foto: Archiv Martina Marečka

Poslední část do červena laděné grafiky se věnuje české příslušnosti. „Mám tam českého lva. Původně to měl být ten znak v červeném, ale mělo by to jinou barvu než zbytek helmy, takže jsme to dali takhle průhledně,“ přibližuje. „Červená je moje oblíbená barva, takže to bylo jasné, i když k žádnému klubu, kde jsem hrál, moc neladí. Aspoň mi to ladí k věcem,“ uzavírá Martin Mareček.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz