Těžký průběh a vysoké horečky. Někteří na tom byli špatně, říká kouč Tábora

Foto: hctabor.cz

20. října 2020, 21:29

Ondřej Mach

Někdo nepociťuje žádné přiznaky, s jinými onemocnění covid-19 může pořádně zamávat. Tahle formule platí i v hokeji, nepříjemnou nákazou si prošli třeba hokejisté Tábora.

Aplikace Tipsport extraligy

„Normálně jsme odehráli zápas v Chebu a pak doma s Kobrou, ale už tehdy se i u nás objevily zdravotní problémy. Písek nám poté zrušil sobotní utkání pro podezření na covid,“ vrací se trenér Arpád Györi v čase pro klubový web.

„Pár našich hráčů už ale mělo horečky a zrušili jsme páteční trénink. V dalších dnech už to propuklo naplno a museli jsme to samozřejmě řešit, nejen kvůli hokeji, ale i kvůli soukromí. Někteří hráči a členové realizačního týmu absolvovali testy a postupně se přidávali další,“ pokračuje Györi.

„U některých se objevil opravdu těžký průběh s vysokými horečkami a byli na tom vážně špatně.“

Nákaza se nakonec potvrdila zhruba u dvou třetin týmu. „Co je horší, u některých se objevil opravdu těžký průběh s vysokými horečkami a byli na tom vážně špatně. Teď už se všichni tak nějak vracíme do normálu a klukům postupně dobíhá karanténa,“ vypráví trenér Kohoutů na webu hctabor.com.

Od pondělí 12. října se v České republice zastavily sportovní soutěže, hráči společně nesmí ani trénovat. V Táboře ale s individuálním tréninkovým programem nepočítají. „Každý z hráčů by měl sám vědět, v jakém rozsahu a možnostech může sám o sebe dbát,“ myslí si Györi.

Jihočeši zatím odehráli pouze tři utkání, na úvodní porážku s Havlíčkovým Brodem zareagovali výhrami s Chebem a Kobrou. „Do ideálu ještě měly naše výkony dost daleko, ale na druhé straně už se v nich objevily i vyloženě pozitivní věci, na kterých jsme mohli dál stavět,“ hlásí táborský lodivod.

„Nikdo z nás samozřejmě nedokáže odhadnout, co se bude dít dál. Jsme všichni v těžké situaci.“

Není jasné, kdy jeho družina přidá další zápasy. Epidemiologická situace se stále nelepší, počty nakažených raketově vzrůstají. Predikovat v tuto chvíli další vývoj je velmi těžké.

„Nikdo z nás samozřejmě nedokáže odhadnout, co se bude dít dál. Jsme všichni v těžké situaci. Sport byl, je a bude pevnou součástí našeho života a pochopitelně nám teď hodně chybí, ale v tuto chvíli je nejdůležitější zdraví,“ dodává Arpád Györi na závěr pro stránky Tábora.

Foto: Tomáš Danko, Hanka Grundová, hctabor.com

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz