Těžko se to kouše. Odehráli jsme nejlepší zápas na turnaji, ví Gudas

Foto: Alena Zapletalová

26. května 20:13

Adam Bagar

(BRATISLAVA, od našeho zpravodaje) Byli blízko, podali parádní výkon, ale sedmileté čekání na medaili nezlomili. Čeští hokejisté znovu doplatili na mizernou koncovku. „Těžko se to kouše,“ hlásí zadák Radko Gudas po bitvě o třetí místo, kterou pro sebe v nájezdech získali Rusové.

HokejkaTV

Na střely sice Češi zvítězili nevídaně 50:30, jenže hraje se na góly. Rusové díky skvělému Andreji Vasilevskému zůstávali ve hře o bronz a národní tým přetlačili 3:2 díky zdařilejším kouskům v dovednostní disciplíně.

Co člověk cítí po tak kruté porážce?
Je to velké zklamání. Po zápase s Kanadou jsme v sobě ještě našli spoustu šťávy. Věděli jsme, že jde o poslední utkání sezony a chtěli do toho dát vše. Všechno jsme plnili, nikdo nic nevypustil. Celý mančaft bojoval, odehráli jsme nejlepší zápas na turnaji, ale bohužel jsme neproměnili gólové šance.

Několikrát chyběly centimetry, mrzí prohra o to víc?
Horko těžko se taková prohra kouše, speciálně v nájezdech. Taky v prodloužení jsme měli hodně šancí, ale nedotáhli jsme to. I tak jsem však hrdý, jak se k tomu kluci postavili a jak jsme hráli celý turnaj.

Jak těžké bylo jít do zápasu jen pár hodin po porážce s Kanadou?
Nebylo to jednoduché, ale kluci se k tomu postavili dobře. Řekli jsme si, že to musíme hodit za hlavu a čeká nás další utkání, k němuž se musíme dostavit v maximální formě a nechat tam všechno. A pak můžeme mít vztyčenou bradu, i když prohrajeme. Což se povedlo.

Co vám říkal před zápasem kapitán Voráček?
To už si nepamatuju, ale všechny to nabudilo.

Měli jste 50 střel, jak velkou překážkou byl brankář Vasilevskij?
Jde o skvělého gólmana, což předvádí celou sezonu. To jsme věděli, ale v první třetině na něj našli recept. Měl i spoustu štěstí, ale to nic nemění na tom, že chytal opravdu výborně. Umí si pohlídat přímé střely. Ale taky Hrubíno nám dal velkou šanci, abychom zvítězili. Byl výtečný. Postavil se k tomu, jak nejlépe mohl. Bohužel nám nepřálo štěstí.

Jak se vám hrálo desetiminutové prodloužení ve třech?
Na tom velkém ledě je to pěkná makačka. Když jsme měli kotouč pod kontrolou, tak to bylo dobré. Dokázali jsme Rusy dokonce na chvíli zavřít v pásmu. Poučili jsme se a doufám, že příští rok bude ještě větší chuť a dotáhneme takové zápasy do vítězného konce.

Vnímáte výkony národního týmu jako příslib do budoucna?
Snad už to příští rok zvládneme. Pozitiva tam určitě jsou, mladí kluci šlapali a starší jim šli příkladem. Byl to skvělý balanc celého týmu.

Jak jste kousal tvrdou přípravu, kterou trenéři nastavili?
Nebylo to jednoduché, ale jinak v sezoně makáme celou dobu. S Vorasem jsme si dali dva a půl týdne volno, takže jsme se do toho potřebovali víc dostat. Dorazili jsme proto o týden dřív, abychom měli fyzičku. Nechtěli jsme, aby nám docházely síly. Byl to pro nás správný přístup, jedině nám to na větším hřišti pomohlo. Za rok se zase asi bude hrát na menším ledě, takže i příprava bude jiná. Mně to však nevadí.

Co říct na závěr ke skvělým českým fanouškům?
Atmosféra byla od prvního zápasu skvělá. Jsem strašně vděčný za takovou podporu. O to víc mrzí, že jsme neurvali placku. Takový je prostě hokej, to se stává.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz