bahis siteleri

Těžko se něčím překvapíme, tuší Michálek. Ve volnu sledoval fotbal

Foto: Michal Eger, hc-kometa.cz

11. dubna 2019, 11:49

Daniel Kinc

Jeden tým bude mít mečbol, jeden bude zápas od konce sezony. Pátý zápas semifinále mezi Libercem a Kometou slibuje dosud největší bitvu a dá se očekávat, že se ve sledované sérii bude hrát opět na ostří nože. „Každý z hráčů do toho jde po hlavě, takže vypjaté situace tam budou. Je play off, navíc u takto vyrovnané série to půjde ještě nahoru,“ předvídá obránce Komety Zbyněk Michálek. Soupeři už se podle něj dobře znají.

Páté semifinále s Libercem se blíží. Můžete se ještě vůbec něčím překvapit?
Rozhodují maličkosti. Bylo to tak už od začátku série. Čeká nás už pátý zápas, takže se těžko něčím překvapíme. Je to o tom, kdo to bude chtít víc, soubojích jeden na jednoho a individuálních chybách. Známe se už hodně dobře.

Třikrát už muselo rozhodnout prodloužení. Je díky tomu série ještě o něco náročnější?
Já osobně si to užívám. Pěkný hokej, parádní atmosféra. Zatím se hraje i férově na ledě. Tento hokej rozhodně musí bavit diváky na stadionu i u televize. Doufám, že si to užívají i kluci v týmu. Náročné to je, o tom žádná. Psychicky i fyzicky. Je to pro všechny stejné. V takových zápasech s parádní atmosférou však člověk ani bolest nevnímá. Je totiž tak vtáhnutý do zápasu, že všechno ostatní jde mimo.

Utkání ale začínají být stále více vyhrocená, souhlasíte?
Podle mě to však je pořád v rámci mezí. Žádné zákeřné věci. Samozřejmě, že v tom jsou emoce a nervy. To k tomu však patří. Je to vyhecované. Každý z hráčů do toho jde po hlavě, takže vypjaté situace tam budou. Je play off, navíc u takto vyrovnané série to půjde ještě nahoru.

Cítíte, že nyní může být psychická výhoda na vaší straně?
Může to tak být, ale teď se začíná jakoby od nuly. Kdo vyhraje dva ze tří zápasů, ten postupuje dál. Odteď je to taková minisérie. Oni mají výhodu domácího prostředí. Myslím, že šance jsou vyrovnané a budou rozhodovat opravdu maličkosti. Doufám, že předvedeme takový výkon, který bude stačit k tomu, abychom vyhráli.

V sérii jste vedli jen krátce, neustále dotahujete. Ukazuje to velkou sílu vašeho týmu?
Je dobře, že to nezabalíme. Na druhou stranu by pro nás bylo určitě lepší, kdybychom vedli. Tak to ale prostě je. Zatím se nám nedaří to vedení moc dlouho držet. Musíme to zlepšit a snažit se dát první gól. Vždy se hraje lépe, když tým vede, než musí dotahovat a otáčet to.

Užíváte si emočně vypjaté zápasy?
Ano, hrozně mě to baví. Užívám si každou minutu, každé střídání. Na druhou stranu se snažím zůstat v klidu, soustředit jen na hokej, neprovokovat a zůstat mimo trestnou lavici. Být provokatér není v mé povaze. Ostatní věci jdou kolem. Určitě mě to však vtáhne do zápasu, je to paráda.

Zvládáte si od hokeje ve dnech, kdy nehrajete, odpočinout?
Ano, teď byly dva dny bez zápasu. Člověk si odpočine, trošku odreaguje a dobije baterky na další zápasy. Tak nějak to i prospí. Já jsem se podíval na film a šel na procházku. Mám rád fotbal, takže teď sleduju i Ligu mistrů. Těším se na to.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz