Těžká prověrka ve Vrchlabí a Jičíně. Pomstí se šestnáctka nabušeným Rusům?

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

8. prosince 2018, 16:22

Martin Voltr

Sezonu nerozběhli úplně podle představ, ale teď mají čeští hokejisté ročníku 2003 šanci ukázat, co v nich je. Reprezentace do 16 let totiž před Vánoci tradičně hostí nejsilnějšího evropského rivala z Ruska!

Jágr Chance liga

Loni Rusové opanovali jak všechna vzájemná utkání s českým týmem, tak bez porážky i oba turnaje elitní evropské čtveřice. Budou mít letošní ročník stejně silný? Na úvodním turnaji v Salcburku Češi na sbornou nestačili, prohráli vysoko 1:6 a 0:7.

Zatímco soupeř potom zvládl duely s papírově slabšími Bělorusy, Lotyši a Kazachy, česká šestnáctka na domácí půdě prohrála dva ze tří zápasů se Švýcarskem. Ačkoli to v obou případech bylo až v nastaveném čase, konečný výstup z akce nemohl být pozitivní.

Zklamání, hlásí Haken po Švýcarech. Chybí mu zaujetí i rozdíloví hráči »

„Musím akci určitě hodnotit jako zklamání, protože jsme si věřili, že zápasy zvládneme. Čekal jsem od hráčů, že si se soupeřem poradí lépe. Švýcaři ukázali, že jsou v základních dovednostech kvalitnější,“ hodnotil hlavní trenér Petr Haken.

Výkony znamenají pro nejmladší reprezentanty zdvižený prst, neboť všichni dobře vědí, že na Rusy budou potřebovat o hodně víc. Ale s větší výzvou přijde i větší motivace. Souboje s východním rivalem (nejen) v kategorii šestnáctek vždy nabízejí parádní podívanou plnou rychlého bruslení, potyček až bitek.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Na sbornou v prosinci nastoupí deset hráčů, kteří se účastnili obou předešlých akcí, ale naopak také šest nováčků – obránci Tomáš Machů z Vítkovic a Jakub Šedivý z Liberce, z útočníků pak slávista Jakub Altrichter, sparťan Jan Krupička, litvínovský Marek Slavík a zlínský Šimon Frömel.

Osobní zkušenosti z nevydařených soubojů s Ruskem budou chtít využít i dva ze tří nominovaných gólmanů, tedy Filip Maláč a Daniel Král, k nimž se připojí Tomáš Suchánek.

Stejně jako loni se zápasy hrají ve východních Čechách. Šestnáctka se usadí ve Vrchlabí, soustředění zahájí v neděli 16. prosince a na úpatí Krkonoš sehraje úvodní dvě bitvy ve čtvrtek 20. a pátek 21. prosince. Tu poslední pak hostí v sobotu zimní stadion v Jičíně.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Nominace českého týmu

Brankáři:
Tomáš Suchánek (Přerov), Filip Maláč (Jihlava), Daniel Král (Havlíčkův Brod).

Obránci:
David Jiříček (Plzeň), Stanislav Svozil (Kometa Brno), Ondřej Cubo, Tomáš Machů (oba Vítkovice), Jiří Ticháček (Kladno), Martin Böhm, Jakub Šedivý (oba Liberec).

Útočníci:
Dominik Soukup (Plzeň), Lukáš Pajer (Hradec Králové), Jakub Altrichter (Slavia Praha), Jakub Brabenec (Kometa Brno), Marek Brada (Vítkovice), Martin Ryšavý (Přerov), Matouš Menšík (Jihlava), Michal Ramik (Třinec), Jan Krupička (Sparta Praha), Gabriel Szturc (Havířov), Alexandr Remeš (Karlovy Vary), Marek Slavík (Litvínov), Šimon Frömel (Zlín).

Náhradníci:

Obránci: René Smolka (Vítkovice), Patrik Fajmon (Kometa Brno), Adam Srdínko (Slavia Praha), David Moravec (Jihlava). Útočníci: Marcel Marcel (Plzeň), Jan Půček (Vsetín), Petr Moravec (Hradec Králové), Ivo Sedláček, Jakub Kos (oba Kometa Brno), David Putz (Liberec).

Realizační tým:

Manažer: Radek Ťoupal
Hlavní trenér: Petr Haken
Asistenti trenéra: Václav Eismann a Richard Žemlička
Trenér brankářů: Jiří Sklenář
Lékař: MUDr. Antonín Chochola
Videotrenér: Jakub Zelenka
Hospodář: David Merc

Program zápasů

Čtvrtek 20. prosince (Vrchlabí):
18:00 Česko – Rusko

Pátek 21. prosince (Vrchlabí):
18:00 Česko – Rusko

Sobota 22. prosince (Jičín):
17:00 Česko – Rusko

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz