Testy na drogy? Vypadám jako alkoholik nebo feťák, reaguje naštvaný Réway

Foto: Linkoping HC, Getty Images

Kolem Martina Réwaye je poslední dobou hodně rušno. Excentrický slovenský reprezentant s českými kořeny jednal o angažmá se Spartou, nakonec míří na zkoušku do Kladna. Proč? Podle deníku Sport měl údajně Spartě odmítnout testy na drogy a alkohol. S tím ale Réway zásadně nesouhlasí! „Je to hanba," uvedl na svém instagramovém profilu.

Nový fanshop

Účastník MS 2016 a majitel bronzové medaile ze šampionátu dvacetiletých ze stejného roku už svůj příspěvek smazal, v pátek večer byl ale text k dispozici. Jeho kompletní znění posléze přinesl slovenský deník Šport.

„Tento týden skoro všechny české a slovenské noviny napsaly článek o tom, jak jsem odmítl podstoupit testy na drogy a alkohol. Je to hanba! Jak si mohou dovolit napsat něco takového, když to nemají ověřené," zlobí se bývalá naděje Montrealu.

Réway přidal dokument  toxikologického vyšetření s negativním výsledkem. „Podle požadavku Sparty jsem byl na prohlídce už 4. července, neměl jsem žádný problém s tím, abych testy absolvoval," připomněl s tím, že podobné články o sobě četl už v minulosti.

Foto: Jan Beneš, hcsparta.cz

„Částečně si za to mohu sám. Chápu to a akceptuji, Jenže to byly maličkosti, a tak jsem je neřešil," napsal. „Ale abych v očích veřejnosti vypadal jako nějaký alkoholik nebo feťák jen proto, že se to někdo rozhodne napsat, to už je na mě moc," dodal naštvaně.

Server idnes.cz informuje, že do Sparty nejde Réway z jiné příčiny. „Sparta mi tři dny před  přípravou změnila podmínky. Byli jsme domluveni na třech měsících, abych si vybojoval smlouvu. Jenže pak se klub rozhodl pro měsíční zkoušku, která by se následně dala o další měsíc posunout. Nemám jim to za zlé, ale rozhodl jsem se to nepřijmout," řekl Réway.

Foto: Vladimír Koláček

Slovenský útočník důrazně odmítá, že do přípravy Sparty nenastoupí, jelikož měl údajně odmítnout test na drogy a alkohol. Potvrdil, že příčinou byla změna zkušebního kontraktu. Někdejší slovenský reprezentant se tedy pokusí uspět v Kladně. Majitel Rytířů Jaromír Jágr potvrdil, že Réwayovi dá prostor, aby přesvědčil. 

Velký talent slovenského hokeje se poslední dobou trápil ze zdravotními problémy a několikrát se marně pokusil o návrat mezi elitu. Před rokem například neuspěl na testech v Hradci Králové. Poté hrál nižší švédskou soutěž, teď má patrně jednu z posledních možností, jak zachránit vrcholovou kariéru. S Kladnem by měl Réway trénovat od pondělí.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz