Test před dvěma vrcholy. Šestnáctka přivítá v Hodoníně Slováky

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Nejmladší čeští hokejisté už se těší na první dva turnaje elitní evropské čtyřky. Než se ale vydají na ten úvodní do Finska, zabojují o nominaci na domácí akci v Hodoníně. Dvakrát se představí proti stejně starým Slovákům.

Jágr Chance liga

Reprezentace do 16 let zatím neprožívá sezonu úplně podle představ. Její zásadní rysy nastolily zápasy s Ruskem, kterých čeští mladíci odehráli už pět, ale ani jeden nevyhráli. Naposledy před Vánoci třikrát podlehli ve východních Čechách po výsledcích 0:6, 5:8 a 0:2.

„Tendence byla stoupavá. V prvním zápase jsme měli velký respekt, potom jsme ale předvedli neskutečně bojovný výkon podpořený kvalitou, protože jsme i takticky zvládali soupeře brzdit a zastavovat,“ viděl trenér Petr Haken pozitiva ve výkonu hráčů.

Přece jenom, poslední dvě utkání už vzbuzují jasnou naději, že jeho tým jde správným směrem. „Oproti trojutkání se Švýcarskem se ukázal charakter a změnily se přístup i chování. Tohle jsme z hráčů potřebovali dostat a vidět to v nich,“ pochvaloval si Haken.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Teď už má český ročník 2003 v hledáčku dva špičkové turnaje, únorový ve Finsku a dubnový v Rusku. Realizační tým bude chtít vybrat ty nejlepší bojovníky. Před odletem do Finska si adepty porovná ve dvou utkáních se Slováky, která hostí v úterý 22. a středu 23. ledna Zimní stadion Václava Nedomanského v Hodoníně.

Do akce půjde celkem 32 hokejistů – dva brankáři, 12 obránců a 18 útočníků. Jen deset z nich odehraje obě utkání, zbylí dorazí buď jen na první, nebo jen na druhou část soustředění.

„Chceme využít dvojzápasu, abychom zase rozšířili portfolio a hráči, kteří se prosazují v domácí lize, si vyzkoušeli i mezinárodní zápasy. Na turnaji čtyř už chceme mít nějakou tvář, abychom se mohli připravovat na konec sezony a mohli si říct, že takhle ten tým nějak vypadá,“ předeslal Petr Haken.

Na mezistátní premiéru se teď těší devítka hráčů: Matouš Hail z Českých Budějovic, Štěpán Němec z Chomutova, Michal Vitouch ze Sparty, Oskar Haas z Mladé Boleslavi, pardubický Daniel Herčík, havířovští Petr Kubíček a Martin Pavlačka, zlínský Filip Šindelek a plzeňský Matěj Korčák.

Některé z opor letošního ročníku naopak zůstanou doma. Prostor v brance si rozdělí Pirát Oliver Šatný se sparťanem Jakubem Krbečkem. Úterní souboj startuje úderem 17. hodiny, středeční o hodinu dřív.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Hráči na oba zápasy

Brankáři:
Oliver Šatný (Chomutov), Jakub Krbeček (Sparta Praha).

Obránci:
Tomáš Machů (Vítkovice), Stanislav Kunst (Vsetín).

Útočníci:
Matyáš Budina (Hradec Králové), Alex Kotásek (Vítkovice), Jan Půček (Vsetín), Martin Ryšavý (Přerov), Marek Slavík (Litvínov), Šimon Frömel (Zlín).

Hráči jen na první zápas

Obránci:
Ondřej Cubo (Vítkovice), Matouš Hail (České Budějovice), Martin Böhm, Jakub Šedivý (oba Liberec), David Moravec (Jihlava), Štěpán Němec (Chomutov).

Útočníci:
Šimon Marha (Hradec Králové), Petr Gajda (Liberec), Jan Krupička, Michal Vitouch (oba Sparta Praha), Oskar Haas (Mladá Boleslav), Daniel Herčík (Pardubice).

Hráči jen na druhý zápas

Obránci:
Marek Pelda (Hradec Králové), Petr Kubíček (Havířov), Patrik Fajmon (Kometa Brno), Filip Šindelek (Zlín).

Útočníci:
Michal Ramik (Třinec), Matěj Korčák (Plzeň), Martin Pavlačka, Gabriel Szturc (oba Havířov), Jakub Altrichter (Slavia Praha), Jakub Kos (Kometa Brno).

Realizační tým:

Manažer: Radek Ťoupal
Hlavní trenér: Petr Haken
Asistenti trenéra: Václav Eismann a Richard Žemlička
Trenér brankářů: Jiří Sklenář
Hospodář: David Merc
Lékař: MUDr. Tomáš Madrý

Program zápasů v Hodoníně

Úterý 22. ledna:
17:00 Česko – Slovensko

Středa 23. ledna:
16:00 Česko – Slovensko

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz