Těšil se na kamaráda, teď může Kubalík v NHL těžit z jeho výměny

Foto: Aleš Krecl, Český hokej

Dominiky Kubalíka s Kahunem pojí víc než křestní jméno. Znají se od dětství, hrávali spolu v mládežnických kategoriích. Stali se dobrými přáteli a jejich cesty se protkaly i na mezinárodní úrovni, kde si oba třiadvacetiletí hokejisté proti sobě zahráli na nedávném mistrovství světa. Potkat se mohou i v NHL, byť ne na stejné adrese. Chicago totiž Kahuna vytrejdovalo.

Týden hokeje 2021

Mohla to být nevídaná story, Kubalík a Kahun, dva dlouholetí kamarádi s různými pasy, mohli bok po boku válet v NHL, sejít se v kabině Černých jestřábů.

Navíc poté, co si angažmá v nejlepší lize světa vybojovali totožným způsobem - po zkušenosti ze zámořských juniorek oba zářili v kvalitních soutěžích v německy mluvících zemích a upozornili na sebe na světových šampionátech i olympijských hrách.

Jenže německý forvard, rodák z Plané u Mariánských Lázní, o víkendu zamířil do Pittsburghu. Tučňáci tak dodali své ofenzívě tolik potřebnou rychlost, na níž stály jejich nedávné úspěchy.

Foto: nhl.com

Kubalík se tedy bude muset bez známé tváře ve Windy City obejít. A nakonec by mu to mohlo paradoxně prospět. Odchodem Kahuna - útočníka schopného nastupovat jako centr i křídlo - se snižuje konkurence a hlavně uvolňuje víc minut na ledě.

Chicago zároveň dost možná ukazuje svou důvěru v odchovance plzeňského hokeje.

O tom, že Kubalík začne rovnou v "áčku", nepochybujte. Blackhawks s ním počítají, ostatně už v březnu o něm GM Stan Bowman řekl: "Očekávám, že na podzim bude hrát v NHL."

Tehdy viděl jeho pozici v jedné ze tří nejlepších lajn Černých jestřábů. A Kubalík si poté zdařilými výkony na MS jistě v jeho očích nepohoršil, ba naopak. Mezi fanoušky se už živě spekuluje, že by mu mohl patřit post levého křídla v druhé brázdě.

Foto: eishockeyticker.ch

Neberte to tak, že by pro Kubalíka byla Kahunova výměna spásou. Ne, do zámoří se vrací jako sebevědomý kanonýr, jemuž se letos povedlo zapracovat na všech aspektech hry a stal se všestrannějším než kdy dříve.

V bránění se zlepšil natolik, že chodil i na oslabení. Zapracoval na důrazu, žene se do osobních soubojů. Víkendový trejd mu nicméně dává víc prostoru k rozletu.

A byť se nesejde s Kahunem na stejné adrese, bude mu jistě jeho nováčkovská sezona inspirací. Majitel olympijského stříbra odehrál všech 82 zápasů a nastřádal 37 bodů. V závěru základní části navíc ještě zvýšil tempo a sbíral body po hrstech.

Teď je na řadě Kubalík.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz