Tělo vypovídalo službu, také proto Hanzlík skončil. Těším se na další etapu, hlásí

Foto: Jiří Princ, hcbilitygri.cz

Roky byl pevnou součástí Tipsport extraligy. Jan Hanzlík válel především za Spartu, s níž slavil tři mistrovské tituly, později oblékal dres Komety Brno a nakonec se vrátil do Mladé Boleslavi. Za mateřský klub nastupoval ještě v minulé sezoně, ovšem vzhledem ke zraněním ji nedokončil. A nakonec zamával vrcholovému hokeji nedobro! „Tělo už pomalu vypovídalo službu," připomíná v rozhovoru pro stránky bkboleslav.cz.

HokejkaSHOPvanoce

Hanzlík nechal za zády parádní kariéru plnou velkých bitev. Zahrál si i v reprezentaci, startoval na juniorských šampionátech. V uplynulých měsících prožil muka, která způsobila zranění, postupně v něm uzrálo rozhodnutí o uzavření kariéry. „Boleslav se dostala do čtvrtfinále play off, z klubového hlediska byla sezona úspěšná. Z mého osobního to ale nebylo ono, protože jsem byl dvakrát nebo třikrát zraněný a neodehrál ani tři zápasy po sobě," zmiňuje.

Hanzlíka zastavily trable s kotníkem. „Měl jsem přetrhané čtyři vazy u kotníku, trápí mě i rameno. Což je dlouhodobý problém. Navíc mám věk," dodává, proč zmizel z vrcholové scény. Vlasatý bojovník se tak rozhodl i s ohledem na možnost trenérské práce v Bruslařském klubu, v příštím ročníku bude působit u boleslavských šesťáků a osmáků.

Foto: Jan Pavlíček, bkboleslav.cz

„Měl jsem vidinu, že zůstanu doma. V Boleslavi jsem se narodil, žiju tu s rodinou. Za nabídku jsem moc rád, těším se na novou etapu," povídá upřímně na klubovém webu. Hanzlík se dohodl se sportovním ředitelem Radimem Vrbatou a sportovním manažerem mládeže Petrem Hakenem. „Začínám, vím, že jsem hrál hokej a nemám za sebou žádnou trenérskou štaci. Pro mě je ideál, že mě děti poslouchají. Nechají si poradit věci, které jsem nasbíral během působení v extralize."

Hanzlíka mrzí, že konec kariéry přišel po období, které ze zdravotních příčin strávil mimo mantinely. „Nebyl jsme zvyklý koukat na to z tribuny. Vždycky jsem hrál všechno, nebýval jsem zraněný natolik, že bych nemohl nastoupit." Nicméně celkově vzato má být na co pyšný. S hokejem prožil úžasné roky, rád vzpomíná především na Spartu. „Naučila mě velký hokej," přiznává.

Foto: Jan Čech, hc-kometa.cz

Za pražský klub odmakal 13 sezon. „Jak tam byl člověk už takhle dlouho, bral to jako nějaký automatismus. Potřeboval jsem změnu a vybral si schválně Kometu, protože všichni vědí, že Sparta a Brno se nemají rádi. A já byl kovaný sparťan. Měl jsem to na tetování a prezentoval to i v novinách. Chtěl jsem do toho dát nějakou výzvu. V Brně nebyly lehké začátky, ale pak si to všechno sedlo a já tam zažil tři nádherné sezony."

Kariéru nakonec dohrál tam, kde kdysi začínal. „Slíbil jsem panu Plachému i sám sobě, že se jednou vrátím domů, kde jsem hrál až do deváté třídy. Boleslav mě vychovala jako hokejistu, takže jsem se vrátil a byl jsem spokojený," hlásí. Teď stojí na prahu nové etapy. Hanzlík obdržel trenérskou licenci C, má v plánu se dál vzdělávat. A především trénovat.

„Zatím zůstanu u mládeže, na A-tým teď ambice nemám. S aktivním hokejem jsem skončil i proto, že je to časově náročné. Chci se víc věnovat rodině a malému, kterého jsem trochu zameškával. Navíc se nám za měsíc narodí druhý syn," uzavírá v rozhovoru pro klubový web.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz