Takhle se nefandí ani v Rusku, září Petružálek. Dvěma góly vykolejil Kometu

Foto: Lenka Rybaříková, hcocelari.cz

Úžasný start do finále předvedli hokejisté Třince. Na svém ledě přejeli brněnského obhájce titulu hladce v poměru 5:1. Po famózním úvodu Slezanů sice Kometa snížila, na startu druhé třetiny ovšem Petružálek vrátil Ocelářům klid. Tentýž borec pak podruhé skóroval ve třetí třetině a bylo hotovo. Vyprodaná WERK ARENA bouřila nadšením. „Když hrajete doma, atmosféra vám hraje karet. Pomůže vám to. Fanoušci byli vynikající. Nemusí to přijít už nikdy v kariéře, proto si chceme užívat každou vteřinu a minutu,“ hlásí dvougólový hrdina sobotního večera.

Plekanec Chance liga

Jeho třetí zásah v úvodu druhé dvacetiminutovky byl jedním ze zlomů první finálové bitvy. Přitom se tak nemuselo stát, pokud by Hrňovi při střele nesjela hokejka. „Kdyby nahrával, neodrazilo by se to tam. Šel vyloženě do střely a ujelo mu to. Na náhody nevěřím, ale puk se tam odrazil, já do něj plácl a spadlo to do prázdné branky,“ popisuje třinecký útočník.

Dva góly Jakuba Petružálka

Krátce předtím trefil tyčku, o pár sekund později už slavil. „Jsem rád, že v přesilovkách už byly náznaky toho, co si říkáme na trénincích. Je to tam vidět,“ pochvaluje si. Zatímco v semifinále táhla Oceláře čtvrtá lajna plná mladíků, teď pro změnu úřadovaly elitní formace Třince. „O tom je play off. U nás může góly dát jakákoliv lajna stejně tak jako u nich,“ dodává.

Slezané ukázali do finále skvělý vstup. Po necelých šesti minutách vedli 2:0. Nejprve se trefil Marcinko a po něm Krajíček. „Držíme se toho, co si v kabině řekneme. V momentě, kdy někdo z nás vybočí z toho, co máme dělat, nabídneme soupeři šance. I když jich Kometa měla hodně, drželi jsme se své hry. Musíme se držet plánu a nepouštět soupeře do přečíslení,“ nabádá Petružálek.

Marcinko: Za první bod jsme rádi, skóre nehraje roli

Oceláři byli disciplinovaní, poprvé šli na trestnou lavici až ve 26. minutě a celkem zapsali jen pět menších trestů. „Musíme si na to dávat velký pozor, protože když Kometa dostane šanci, v přesilovkách je smrtící. Je to o osobní disciplíně každého hráče a celého týmu,“ vysvětluje zkušený borec.

V závěru brněnský tým přitvrdil. Bylo vidět, že si chce připravit půdu pro nedělní odvetu. „Myslím si, že to tak je. My jsme to takhle udělali v šestém utkání s Pardubicemi, kdy jsme tam prohrávali. Neměli jsme co ztratit. Naším úkolem bylo vyhrát třetí třetinu a připravit si to na sedmý zápas, který se nám tady povedl. Myslím, že o něco podobného se pokoušela i Kometa,“ tvrdí.

První výhra? Ve dvanáct to padá, tvrdí Petružálek

„Asi to k tomu patří. Kolikrát jsme to předváděli my. Strhnete se tím. Na ledě děláte všechno možné, abyste druhý tým vyvedli z míry,“ povídá. „Možná mě to i trochu překvapilo. Mají fakt výborné hráče a od některých bych to ani nečekal. Jsem ale jedině rád. Už jen tohle malé vykolejení soupeře nám může pomoct,“ doplňuje.

Třinec se ale nenechal vyvést z míry a úvodní finálovou partii dovedl k výhře v poměru 5:1. „Kometa má výborný tým. Ne náhodou jsou rok po titulu zase ve finále. Předvádí výborný hokej. Vyhráli jsme, ale jak zní otřepaná fráze, nic to pro nás neznamená. Ve dvanáct to padá a musíme se připravit na nedělní zápas, do kterého podle mě půjdou ještě víc,“ očekává Jakub Petružálek.

Hromadná potyčka na konci zápasu

Ocelářům se povedlo vyprodat WERK ARENU, kde se sešlo 5 200 diváků. „Když hrajete doma, pomůže vám to. Fanoušci byli vynikající. I Kometa jich přivezla hodně. Musíme si to užívat. Nemusí to přijít už nikdy v kariéře, proto si chceme užívat každou vteřinu a minutu. Fanoušci tady budou hulákat pořád, takhle nefandí ani v Rusku,“ usmívá se.

Sestřih 1. finále Generali play off

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz