Takhle můžeme Plzeň hodně potrápit, ví Polanský. Z parťáků cítil život a energii

Foto: Roman Turovský, hcskoda.cz

Zase vládli hosté. Oceláři po dvou domácích nezdarech zabrali, po výrazně srdnatějším výkonu vyhráli na plzeňském ledě 3:2 a snížili stav semifinálové série. Hrdinou třetí bitvy se stal útočník Jiří Polanský, jehož vítěznou teč v čase 56:53 dlouho zkoumal videorozhodčí.

NHL 20

Jak jste klíčovou situaci zápasu viděl?
Byla to přesně taková střela, jakou od beka potřebujete. Lehká, vysoká, která vám letí přímo na hokejku. Já jsem to sklepl a od prvních sekund věděl, že to je na hraně a půjdou na video. Ale věřil jsem, že z toho bude gól. Kluci říkali, že jsme si ho zasloužili. Že karma bude dobrá. A byla.

Nebyl jste nervózní při čekání na verdikt?
Musím přiznat, že trošku byl. Po gólu jsem úplně neprožíval tu radost, protože jsem věděl, že se půjde na video. Na tréninku tohle ale trénujete a víte, kde zhruba je hranice, co si můžete dovolit. Jsem menší hráč, tyčku mám relativně vysoko, takže i když mám ruce zvednuté, tak je to pořád platný gól.

Vítězný gól sice padl v přesilovce, ale k ideálu mají pořád daleko, že?
Stoprocentně. Pořád je na přesilovkách co zlepšovat, mohli jsme v nich rozhodnout dřív a mohly nám pomoct taky v domácích utkáních. Ale jsem strašně rád za kluky, že se do nich dostali, protože doma jsme měli s pohybem problémy. Teď jsme přinutili soupeře k faulům. Pohybem jsme si o ně řekli, dostali je a jsem rád, že jsme toho i využili.

Vítěznou trefu dlouho zkoumal videorozhodčí

Výhra je o to cennější, že jste dokázali otočit nepříznivý stav.
Od začátku utkání byla v kabině taková ta chemie, kdy cítíte, že to je úplně jiné než předchozí zápasy. Dostali jsme první gól, což nás zbrzdilo. Ale kdybyste cítili život, energii a euforii z těch kluků, tak byste věřili v naše vítězství stejně jako my.

Připouštěli jste si, že prohrávat 0:3 na zápasy by byl už velký problém?
Je strašně těžké jet za stavu 0:2 k soupeři na jeho hřiště, kde na vás celý stadion křičí, řve a panuje tam dost nepřátelské prostředí. Ale na sportu je nejhezčí, že se probudíte do dalšího dne a všechno je jinak. To náš čeká i v pondělí. Nemůžeme žít z jednoho úspěchu, ale věřím, že kluky, kteří dali branky, to třeba psychicky nakopne. Pokud budeme hrát naši hru, můžeme Plzeň hodně potrápit.

Nepřekvapila vás chvílemi pasivita domácích?
V téhle sérii těžko něco překvapí. Mě překvapily naše domácí zápasy. Mysleli jsme si, že budeme lepší, ale v základní části jsme v Plzni sehráli dobrá utkání a jsem rád, že jsme na ně navázali.

V Plzni jste vyhráli v této sezoně potřetí, může vám to pomoct ve čtvrtém zápase?
Důležité je hlavně to vítězství a ta morální vzpruha, protože doma jsme neodehráli dobré zápasy a roztlačit vlak je vždycky strašně těžké. Pro mě není podstatné prostředí, kde se hraje, ale jak se kluci semkli a bojovali. Když budeme takhle pokračovat, máme šanci na kterémkoliv stadionu.

Sestřih 3. semifinále HC Škoda Plzeň – HC Oceláři Třinec

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz