Tak ne Kadaň! Ruský střelec Žolobov míří k prvoligové konkurenci

Foto: Dalibor Kachlík, skkadan.cz

Původně se zdálo, že bude ruský útočník Jurij Žolobov pokračovat v Kadani, kde loni vylétl a patřil k objevům Chance ligy.

Generali Česká Cup

Všechno je ale jinak!

Dvaadvacetiletého útočníka jako novou posilu představila ambiciózní Poruba.

„Od Jurije si slibujeme oživení ofenzivní hry, a to také onou pověstnou ruskou rychlostí a drzostí,“ říká na klubovém webu generální manažer Pavel Hinner.

„V loňském roce se ukázal v náramném světle. Víme, že svůj potenciál rozvine v Porubě naplno a že bude diváky bavit svými góly. K týmu se připojí v průběhu srpna," informuje Hinner.

Žolobov má za sebou opravdu parádní ročník.

Loni v létě se z Ruska, kde hrál juniorskou NHL, vydal do světa. V Česku se chtěl hokejově posunout.

Začal v druholigové Bílině, kde si ho po pěti zápasech vyhlédla Kadaň. A u Trhačů okamžitě zářil: v 27 utkáních nastřílel dvanáct gólů.

A potom následoval další posun, Žolobov dvakrát pomohl extraligovému Litvínovu. Za pár měsíců z Bíliny do extraligy, to je příběh!

Teď se od pracovitého ruského kanonýra čekají body i v Ostravě. Porubský tým tak vypadá zase o něco zajímavěji. Bude bojovat o postup?

Soupiska HC RT TORAX Poruba

Brankáři: Frederik Foltán, Ervins Muštukovs, Jiří Matoušek, Marek Slíž.

Obránci: Jakub Teper, Dušan Žovinec, Lukáš Kozák, Patrik Urbanec, Tomáš Pastor, Marek Slavík, Filip Dundáček, Dominik Rudl, Petr Šendera.

Útočníci: Lukáš Endál, Markus Korkiakoski, Petr Stloukal, Jan Káňa, Jurij Žolobov, Michal Hlinka, Jan Hudeček, Tomáš Jáchym, Petr Kanko, Marek Sikora, Marek Špaček, Radim Toman, Michal Hotěk, Jiří Brodek, Daniel Häring.

Foto: Dalibor Kachlík, skkadan.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz