Tak jsme si to s Lencikem dávali naposledy v dorostu, hlásí Hyka

Foto: Jan Pavlíček, bkboleslav.cz

18. ledna 2016, 11:55

hokej.cz

Je to nepochybně zásluha i Jakuba Klepiše, mladí útočníci Tomáš Hyka a Radan Lenc totiž zvlášť po té, co z nich trenéři utvořili jednu „lajnu“, viditelně narostli. Celkem výrazně se to projevilo už v minulém kole v Plzni, kde se Lenc trefil hned dvakrát. Naposledy proti Kometě přidali každý po jednom zářezu. I díky nim Bruslaři porazili Brno 4:1, kterému vlastně nedali žádnou pořádnou šanci něco s výsledkem provést.

Nový fanshop

Zvlášť Hykův gól byl pastva pro oči. Hokejová parádička po skvělé souhře a do prázdné klece. „Už v první třetině jsem Tomáše Hyku hledal na finální přihrávku, ale tehdy ho ještě obránci dobře zavřeli. O přestávce jsme se o tom pak bavili, říkal jsem mu, ať to ode mě vždycky čeká. Že se můžu zbláznit a nahrát mu to. A napodruhé už to vyšlo,“ usmíval se nejprve úspěšný střelec a poté asistent Radan Lenc.

Nad otázku, zda jsou teď s kolegy Hykou a Klepišem natolik v pohodě, že jim vychází i takové parádičky, Lenc chvilku přemýšlel. „Neřekl bych, že bychom byli v nějaké super pohodě. Ale ten zápas se tak vyvinul a my jsme prostě mohli hrát do prázdné brány,“ zněl nakonec jeho verdikt.

„S Lencikem se známe už z dorostu, juniorů. Trochu jsme zavzpomínali na časy, kdy jsme si to takhle dávali,“ usmíval se Hyka. „Je super, když se aspoň občas takové trefy povedou, je to tak trochu i pro diváky, kteří byli zase fantastičtí a hnali nás dopředu,“ vysekl mladý útočník poklonu domácím tribunám.

Mladé Boleslavi se v uplynulém měsíci dařilo méně, než na co byli její fanoušci po většinu sezony zvyklí. „Řekli jsme si, že se musíme vrátit k tomu, co jsme hráli hlavně na začátku ročníku. Je super, že se nám tyhle dva zápasy povedly, si budeme povídat – nejsem si jistý, jestli jsme zrovna z tohohle víkendu čekali šest bodů. Ale je to super, protože nás čekají další dva těžcí soupeři a i proti nim budeme chtít něco předvést a získat nějaké body,“ uzavírá Hyka.

Sestřih utkání Mladá Boleslav – Kometa Brno

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz